Friday, May 14, 2021
Home > समाचार > भात खाने चामल नहुँदा छिमेकीको भरमा !!! बाबु आमाको मृत्युु पछि बालबच्चाको विचल्ली !!

भात खाने चामल नहुँदा छिमेकीको भरमा !!! बाबु आमाको मृत्युु पछि बालबच्चाको विचल्ली !!

मोरङको सुनवर्सी नगरपालिका ७ कुडेलीमा बस्दै आएका फागुलाल राजबंशीका तीन बच्चाको बिचल्ली भएको छ । २०७० चैत्र ३० गते सेतो लामखुट्टेको टोकाईबाट विरामी परेका राजबंशीको पैसाको अभावमा उपचार हुन नसकेर ५० बर्षकै उमेरमा भयो ।

बुबाको मृत्यु भए पछि आमा सन्तोषी राजबंशीको काखमा हुर्किका थिए , १४ बर्षका जेठो छोरा दिपक राजबंशी, ७ बर्षका राजिव राजबंशी र ५ बर्षका रोशन राजवंशी ।तर यो आमाको ममता पनि टिकिरहन सकेन । तर दैवको लिला ती अवोध बालकहरुलाई आमाको काख पनि छुट्यो । सन्तोषीकोपनि सेतो लामखुट्टेको टोकाईबाट उपचार हुन नसकेर ज्यान गयो ।

पैसा अभावका समयमा उपचार गर्न लैजाने कोही नभएपछि उनको मृत्यु भएको स्थानीय बताउँछन् । साउन २४ गते सिकिस्त विरामी भएकी उनलाई उपचारका लागि रंगेलीकोे टाईम्स अस्पतालमा लगिएको थियो । त्यहाँ उपचार हुन नसक्ने भन्दै सन्तोषीलाई बिराटनगर रेफर गरिएकोमा उनको बिराटनगर स्थित नोवेल अस्पतालमा उपचार गराउने क्रममा ज्यान गएको हो ।

अहिले यो परिवारसँग स–साना छोराहरु टुहुरा अबस्थामा छन् । उनीहरु हरेक दिन आमालाई खोज्दै आँसुका धारा बगाउँछन् । मृतक सन्तोषी की ७० वर्षिय आमा कृष्णावती राजवंशीले ति नातिहरुको रेखदेख गर्दै आएकी छिन् । उनले गहभरी आँसुपार्दै भनिन, ‘जब रात ढल्दै जान्छ अनि नातीहरु मेरो आमा खै भन्दै आफुलाई सोध्न थाल्छन र रुन थाल्छन् ।’ राति निन्द्रामा समेत उठेर आमा खै भन्दै रुने कराउने गरेको उनले सुनाईन् ।

अहिले यो घरमा भातखाने चामल समेत नहुदा बालकहरु छिमेकीको भरमा रहेको स्थानीय कार्तिक दासले बताए । उनीहरुको घरमा सुत्नकालागि एउटा मात्र खाट रहेकोले रातीको समयमा बाहिरको बरण्डामा सुत्न बाध्य भएको उनले बताए । दिपक राजबंशीले बुबाको मृत्यु भए पछि घरको आर्थिक स्थिति कमजोर भएकोले आमालाई सहयोग गर्दै आएका थिए। कक्षा आठसम्मको पढाई गर्दै गरेका उनले गाउँ घरमै मजदुरी गरेर आमा र भाइहरुलाई पालन पोषणमा सहयोग गर्दै आएको बताए ।

तर अहिले सहारा भएकी आमाको पनि मृत्यु भएपछि केही सोच्नै नसकेको सुनाए ।उनले आमाको उपचारकालागि स्थानीय गणेश प्रसाद राजवंशीसँग २० हजार रुपैयाँ ऋण लिएर उपचार गराएका थिए । उनले भने, ‘अब ऋण कसरी तिर्नु ? भाइ राजिवको पनि शरिरमा खटिरा आएको छ, उपचारगर्न लग्न सकेको छैन ।आमाको मृत्यु भए पछि ५ बर्षका रोशन र ७ बर्षका राजिव विधालय समेत जान छाडेका छन । सन्तोषीको काजक्रिया गर्नकोलागि चन्दा संकलन गरेर गाउँलेले रकम जुटाई दिएका छन । अाजकाे नेपाल समाचार पत्रिकामा खबर रहेकाे छ।

Leave a Reply