Monday, June 14, 2021
Home > भिडियो > रामबहादुर बमजन माथि छानबिन गर्ने रविले गरे खुलासा – थप जानकारीका लागि भिडियो हेर्नुस्

रामबहादुर बमजन माथि छानबिन गर्ने रविले गरे खुलासा – थप जानकारीका लागि भिडियो हेर्नुस्

न्युज २४ नेपाल टेलिभिजनको विशेष कार्यक्रम ‘सीधाकुरा जनतासँग’को आज ३२० औं एपिसोड हो । कार्यक्रमको आजको एपिसोडमा पनि विभिन्न विशेष रिपोर्टहरु प्रस्तुत गरिएको छ, भने बलात्कार र मानिस बेपत्ता बनाउने भनिएको रामबहादुर बम्जनको बारेमा बोधी श्रवण धर्म संघ सदस्य भुमीनन्द देवकोटासँग प्रत्यक्ष्य कुराकानी गरिएको छ । यसका साथै यसै विषयमा नेपाल प्रहरी प्रवक्ता उत्तमराज सुवेदीसँग पनि कार्यक्रमका प्रत्यक्ष कुराकानी गरिएको छ ।

कार्यक्रमको आजको एपिसोडमा निम्न रिपोर्टहरु प्रस्तुत गरिएको छ:

१. बलात्कार र मानिस बेपत्ता बनाउने बम्जन आश्रममा कसले गर्ने अनुसन्धान ?

आँफूले सृष्टीको सम्पूर्ण रहस्य बुझेकाले आँफू गौतम बुद्ध भन्दा पनि माथि रहेको दाबी गर्दै आएका कथित लिटिल बुद्ध रामबहादुर बम्जन माथि यौन शोषण तथा बेपत्ता बनाएको आरोप लागेको छ । सेतोपाटी अनलाइनकोे खोज रिपोर्टिङपछि अहिले बेपत्ता भएका आफ्नतले जिल्ला स्थित प्रहरी प्रशासनमा उजुरी गरेका छन् । बम्जनको आश्रम गएका आफ्ना बुबा सञ्चलाल वाइवा बेपत्ता भएको भन्दै खोजिदिन मकवानपुरको हेटौंडा उपमहानगरपालिका १४ महेन्द्र वाइवाले जिल्ला प्रहरी कार्यालय मकवानपुरमा निवेदन दिएका छन् ।

बम्जनको आश्रममा डोल्मो नामले परिचित हेटौंडाकी फूलमाया रूम्बा समेत बेपत्ता छिन् । यस्तै लामो समयदेखि बम्जनको आश्रममा बसेका बाराका सुरेश आलेमगर पनि २०७२ को भुइँचालोपछि बेखबर छन् । उनको खोजीका लागि बम्जनको आश्रममा पुग्दा आश्रमामा कति आउँछन् कति जान्छन् जानकारी नहुने जवाफ पाए ।

सुरेशको खोजीका लागि परिवारले जिल्ला प्रहरी कार्यालय बारामा निवेदन दिएको छ । २०६८ सालदेखि मकवानपुरकी पासाङ तामाङ पनि बेपत्ता छिन् । उनका परिवार बमजनको आश्रममा छोरीको खोजीका लागि पटक पटक पुगे तर केही खबर पाएनन् न बम्जनको आश्रमले कुनै जवाफ नै दियो ।

कुनै दिन नुवाकोटकी चिनीमाया डोल्मा तामाङ पनि रामबहादुर बमजनलाई भगवान मानेर बसेकी थिइन् । तर अहिलेसम्म परिवारको सम्पर्कमा नआएपछि आश्रमसँग तामाङ कि शास देउ कि लाश देउ भन्ने आफन्तको माग छ ।

यस अघि नै आश्रममा आनि बन्न पुगेकी रौतहटी एक युवतीले रामबहादुर बमजनले आँफुलाई बलात्कार गरेको भन्दै आश्रमबाट भागेकी थिइन् । आश्रममा आँफू बलात्कृत भएको भन्दै उजुरी गर्न पुगेकी उनलाई दुई वर्ष अघिको घटना भएको भन्दै प्रहरीले उजुरी दर्ता गरेन । बम्जनले सन् २०१२ मा स्लोभाककी एक महिलालाई दुई महिनासम्म बन्धक बनाएको आरोप लागेको थियो । र सन् २०१० मा १७ जना सर्वसाधारणलाई कुटपिट गरेको आरोप पनि लागेको थियो ।

बमजनकै आश्रमबाट मान्छे बेपत्ता हुने तर रामबहादुर बम्जन र उनको आश्रमले लामो समयसम्म चासो नदेखाउनुले बम्जन र आश्रम प्रश्न उठेको छ । साथै उनी माथि एक पछी अर्को गर्दै लागेको यौन शोषणका आरोपले आँफुलाई अन्य सबै धर्मका भगवान भन्दा आफु माथी भएको घोषणा गरेका बम्जन माथि छानबिन हुनु पर्ने माग उठेको छ । यद्धपी आश्रमले जारी गरेको विज्ञप्तीमा सबै समाचारहरु गलत र नियोजित भएको भन्दै खण्डन गरेको छ ।

२. विद्यार्थी उचाल्दै कलेज सञ्चालकसँग अबैध पैसा असुली गर्ने विद्यार्थी नेताहरु कार्वाहीमा !

काठमाडौं । भक्तपुर प्राविधिक तालिम केन्द्रका विद्यार्थीको आन्दोलन रोक्ने भन्दै केन्द्रसँग पैसा लिने विद्यार्थी नेताहरु कारवाहीमा परेका छन् । सिटिइभिटीले तोकेको भन्दा बढी शुल्क लिएपछि केन्द्रमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरु आन्दोलित बनेका थिए ।

विद्यार्थीको आन्दोलनमा सहयोग गरेको नाटक गरेर अनेरास्ववियु सिटिइभिटी राष्ट्रिय कमिटि अध्यक्ष रमेश सिंह ठकुरी, अखिल क्रान्तिकारी सिटिइभिटी उपत्यका अध्यक्ष नुर्बु लामा, नेपाल विद्यार्थी संघ सिटिइभिटी समन्वय समितिका केन्द्रीय सह संयोजक महेन्द्र हमालले कलेज सञ्चालक सिन्धु मल्लसँग ४ लाख रुपैयाँ लिएको न्युज २४ टेलिभिजनको कार्यक्रम सीधाकुरा जनतासँगले देखाएको थिय

भिडियो:

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!