Thursday, October 28, 2021
Home > अपराध > लोक बहादुरको कल रेकर्ड चेक: मा र्न लगाउने नाइके? प्रहरीको अर्को सफलता!

लोक बहादुरको कल रेकर्ड चेक: मा र्न लगाउने नाइके? प्रहरीको अर्को सफलता!

एजेन्सी । सामान्य आर्थिक अवस्था । अकल्पनीय दुःखद् र बि’भ’त्स ह’त्या। एकै परिवारका ६ जनाको ह’त्याले सिंगो गाउँ त्रसित छ।संखुवासभाको मादी नगरपालिका–१ खोलागाउँका बौदमान कार्कीको परिवारका ६ जनाको वीभत्स ह’त्या भएको छ। घटनाले परिवारकाे मात्रै होइन, गाउँघरदेखि लिएर सारा नेपालीलाई रूवाएकाे थियो ।

सोमबार बिहान घरभित्र र नजिकै परिवारका सदस्यको शव फेला परेको छ।घटना रहस्यमय छ,’ जिल्ला प्रहरी कार्यालयका डीएस पी लालध्वज सुवेदीले भने।बौदमानका ५८ वर्षीय छोरा तेजबहादुर कार्की गम्बुट लगाएकै । अवस्थामा मृत भेटिएका थिए। सोही घरमा रहेका ८५ वर्षीय बौदमान भने सकुशल छन्। उनी कान कम सुन्ने र आँखा पनि धमिलो देख्छन्। बौदमानकी ८४ वर्षीया श्रीमती पार्वता कार्की भने मृत भेटिएकी छन्।

भिडियो हेर्नुहाेस्ः

बच्चा जन्माउँदा गरिने
काठमाडौँ । बच्चा जन्माउँदा गरिने ‘सीजरियन सेक्सन डेलिभरी’ (अप्रेशन गरी बच्चा जन्माउने) लाई लिएर विभिन्न्न भ्रम सुन्न पाइन्छ। प्रसूती तथा स्त्रीरोग विशेषज्ञ डा शितल अग्रवालका अनुसार सीजरियन सेक्सनको भ्रम र वास्तविकता यस्ता छन्ः

१‍) पहिलो बच्चा जन्माउँदा अप्रेशन गरिएको छ भने दोस्रो बच्चा जन्माउनका लागि तीन वर्षको अन्तर राख्नु राम्रो हुन्छ। तीन वर्ष भन्दा कम अन्तरमा बच्चा जन्माउँदा फेरि अप्रेशन गर्नुपर्ने अवस्था आयो भने त्यसले खतरा बढाउँछ।

२) अप्रेशन गरी बच्चा जन्माएका महिला पहिलो ४० दिन भित्र कुनै शारीरिक गतिविधि नगर्न वा ६ महिनासम्म जिम जान नहुने साझा मान्यता छ। तर यो केबल मिथ्या मात्र हो। सामान्य शारीरिक गतिविधि गर्दा त्यसले शरिरलाई सशक्त बनाउँछ। सामान्य हिडडुल गर्न सकिन्छ तर पहिलो ४० दिन भित्र धेरे गहौं सामाग्री उचाल्नु हुँदैन।

३) अप्रेशन पछि केही आमाहरुमा तत्काल स्तनपान गराउनु हुँदैन भन्ने मान्यता छ। अप्रेशन लगत्तै वा सोही दिनदेखि स्तनपान गराउँदा कुनै असर पर्दैन।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!