Sunday, November 28, 2021
Home > समाज > २ दिनदेखि बेपत्ता १४ वर्षकि बालिकालाई खोज्दै सुनसान घरभित्र पस्दा जे देखियो…

२ दिनदेखि बेपत्ता १४ वर्षकि बालिकालाई खोज्दै सुनसान घरभित्र पस्दा जे देखियो…

बिहीबार दिउँसोदेखि बेपत्ता भएकी १४ वर्षकी एक बालिका शनिबार आफ्नो घरदखि ५० मिटर पर रहेको अर्को सुनसान घरभित्र भेटिएकी छिन् । ती बालिका दुई दिसम्म चिसोमा भोक प्यास सहँदै बसेकी थिइन् । भोक, प्यास र चिसोका कारण उनका ओठ नीलो भैसकेका थिए । बालिका आफ्ना मातापिता सम्बन्धविच्छेद गरेर छुट्टिएको तथा हजुबुवा हजुरआमाको अत्याधिक कडाइका कारण डिप्रेसनमा थिइन् । यही कारण उनी घर छाडेर भागेकी थिइन् ।

पुलिसले शुक्रबार उनको घरको दराजबाट एउटा पत्र बरामद गरेको थियो । पत्रमा बालिकाले लेखेकी थिइनन् कि हजुरबुवा हजुरआमा र काकाकाकीले उनलाई कुटपिट गर्छन् । उनलाई साथीहरुसँग कुरा गर्न पनि दिँदैनन् र हरेक कुरामा कडाइ गर्छन् । यही कारण उनी घर छाडेर जाँदैछिन् । पत्रमा उनलाई खोज्ने कोसिस गरेमा उनले आत्महत्या गर्ने धम्की पनि दिएकी थिइन् । पत्रा उनले आफ्ना पितालाई निकै माया गर्ने उल्लेख गरेकी थिइन् । पुलिसले उनको बयान रेकर्ड गरेर उनलाई परिवारको जिम्मा लगाएको छ ।

पुलिसका अनुसार बिहीबार स्कुल गएकी बालिका घर फर्केकी थिइनन् । परिवारको उजुरीपछि अपहरणको मुद्दा दर्ता गरिएको थियो । बालिकाले मोवाइलमा धेरै कुरा गर्ने साथीहरुसँग सोध्दा कसैले पनि जानकारी नभएको बताएका थिए । शुक्रबार बालिकाको दराजमा भेटिएको पत्रले प्रस्ट भएको थियो कि उनको अपहरण भएको छैन र उनी आफ्नो इच्छाले नै घर छाडेर गएकी थिइन् । शनिबार अदालतमा बालिकाले पत्रमा लेखिएकै कुरा दोहोर्याइन् । उनले घर जाने इच्छा देखाएपछि उनलाई पितासँग घर पठाइएको छ ।

बालिका भेटिएको घरको छिमेकी घरमा बस्ने महिलाका कपडा दुई दिनदेखि हराइरहेका थिए । शनिबार बिहान उनी छिमेकी घरको कम्पाउण्डमा गएर सुकाएका कपडा खोज्दै थिइन् यही क्रममा उनले स्कुल ब्याग देखिन् । बालिका हराएको हल्ला पूरै साकेत नगरमा थियो त्यसैले उनले तत्काल प्रहरीलाई खबर गरिन् । पुलिस त्यो घरमा पुग्दा मुख्य ढोकामा बाहिरबाट ताला लागेको थियो । स्कुल ब्याग बालिकाकै थियो । पुलिस ब्याग लिएर फर्कन लागेका बेला एक घरको छतमा बसेकी महिलाले घरको पछाडि छाया देखिन् । उनले बालिकाको नाम लिएर बोलाएपछि बालिका फर्केर बाहिर निस्किन् । महिलाले पुलिसलाई रोकेर भनिन् कि बालिका त्यही घरमा छिन् ।

बालिकाका अनुसार उनी मातापितासँगै काकाकी र हजुरबुवा हजुरआमाको साथमा बस्थिन् । ४–५ वर्ष पहिले उनका मातापिताबीच झगडा भएको थियो । त्यसपछि उनकी आमा पटना माइत गइन् । हजुरबुवा हजुरआमाले उनलाई लिएर निकै कराइरहन्थे । २ वर्षअघि दिक्क भएर उनी आमासँग गएकी थिइन् तर आमाले उनलाई भोपाल फिर्ता पठाइन् । उनलाई कसैले पनि रुचाउँदैनथे । त्यसको २ महिनापछि पितालाई प्यारालाइसिस भयो । पिताले उनलाई निकै माया गर्ने तर पिता अशक्त भएपछि उनी निकै उपेक्षित भइन् । १ वर्षअघि फुपुले हजुरआमालाई फोन गरेर उनको धेरै केटाहरुसँग संगत भएको भन्दै गाली गर्न पठाइन् । त्यसपछि उनलाई हजुरबुवा हजुरआमा र काकाकाकीले एकनास गाली गरिरहन्थे ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!