Friday, May 27, 2022
Home > समाज > यो कस्तो नियम सरकार! बलात्कारपछि गर्भवती भएकि १३ वर्षीय बालिकालाई जिउँदै जलाउन आदेश

यो कस्तो नियम सरकार! बलात्कारपछि गर्भवती भएकि १३ वर्षीय बालिकालाई जिउँदै जलाउन आदेश

पछिल्लो समय बलात्कारका घटनाहरु निकै बढेका छन् । केही समयअघि मात्र कन्चनपुरमा १३ वर्षीय बालिका निर्मला पन्तको बलात्कार पछि हत्या भएको छ जसमा संलग्नलाई अझै कारवाही हुन सकेको छैन । त्यसपछि पनि देशभर बालिका बलात्कार केही घटना सार्वजनिक भइसकेको छ ।

यस्तै एक घटना भारतमा घटेको छ । तर बलात्कारबाट पीडित बनेकी बालिकालाई जिउँदै जलाउने आदेश गाउँ पञ्चायतले दिएपछि हंगामा भएको छ । भारत झारखण्डको चाइबासाको एक महापञ्चायतले बलात्कारपछि गर्भवती भएकी १३ वर्षीय पीडित बालिकामाथि पाँच लाख जरिवाना लगाएर उनलाई जिउँदै जलाउने निर्णय गरेको छ ।

मझारी प्रहरी थाना क्षेत्रमा १३ वर्षीय बालिका बलात्कार पछि गर्भवती भएपछि गाउँलेले महापञ्चायत बोलाएका थिए । महापञ्चायतले मंगलबार साँझ ५ बजे यस्तो निर्णय गरेको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । यस क्रममा आदिवासी समाज युवा महासभाका पदाधिकारी तथा सर्वसाधारणको उपस्थिती थियो ।

पहिला महापञ्चायतले बलात्कारका आरोपी रोबिनलाई पञ्चायतमा बोलाइएको थियो । जहाँ उसले अपराध कबूल गरेका थिए । यसपछि महापञ्चायतले उनलाई र पीडितलाई पनि सजाय सुनाएका थिए । स्थानीयका अनुसार आरोपी रबिन उर्फ मानसिंह कुंकल आफ्ना ठूला भाइसँग काम गर्थे । करिब दुई वर्षदेखि रोबिन पीडिताको घरमा बस्न लागे । पीडित बालिका उनकी भतिजी समेत हुन् ।

यस बीच रोबिनले डराइधम्काइ ६ कक्षामा पढ्ने १३ वर्षकी भतिजीका साथ बलात्कार गरे त्यसक्रममा उनी गर्भवती भइन् । घटना सार्वजनिक भएपछि गाउँमा पञ्चायत बोलाइएको थियो । तर रोबिन कुंकल पञ्चायतमा उपस्थित भएनन् । फेरि मंगलबार महापञ्चायत बोलाइयो जहाँ उनी उपस्थित भए ।

भारतीय सञ्चार माध्यमहरुका अनुसार आदिवासी समाज युवा महासभाको जिल्लाध्यक्ष गब्बरसिंह हेम्ब्रमले फैसलालाई पढेर सुनाएका थिए । फैसलामा भनिएअनुसार समुदायमा कुनै पनि व्यक्ति समाज भन्दा ठूला होइनन् । यस्तो घटना फेरि नहोस् भन्नका लागि पैसा लिएर जिउँदै जलाउने पञ्चायतले निर्णय गरेको हो ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!