Friday, January 22, 2021
Home > समाचार > विश्वकै गरिब देश कम्बोडियाले नेपाललाई पठायो यस्तो ठुलो सहयोग !

विश्वकै गरिब देश कम्बोडियाले नेपाललाई पठायो यस्तो ठुलो सहयोग !

काठमाडौं ।

बढ्दो कोरोना महामारीलाई ध्यानमा राखेर आज कम्बोडियाले नेपालमा २० लाख भन्दा बढी मास्क र केही चिकित्सकहरुलाई पठाएको छ । कम्बोडिया विश्वको गरिब देशको सूचीमा छ तरपनि मित्रताका लागि जेपनि गर्न तयार छ । कम्बोडियाको शाही सरकारले उपहारस्वरुप नेपाललाई २० लाख भन्दा बढी मास्क र १२ चिकित्सकहरुको टोली नेपाल पठाएको जानकारी दिइएको छ ।

आज बिहान कम्बोडियाबाट मास्कसहित उनीहरु नेपाल आएका हुन् । ओच बोरिथ, प्रतिनिधिमण्डल मन्त्री, समदचका प्रधानमन्त्री टेको हुन सेन, कम्बोडिया राज्यका प्रधानमन्त्री श्रीमती योक साम्बाथ, स्वास्थ्य मन्त्रालयका सचिव र केही अन्य अधिकारीहरु पनि नेपाल आएका छन् ।

कम्बोडिया मित्र देशहरूमा कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) रोक्न सहयोगी भुमिकामा रहेको जनाइएको छ । हालसालै कम्बोडियाले लाओसलाई २ लाख भन्दा बढी मास्क र केही चिकित्सा सामग्री पठाएको थियो । २० लाख भन्दा बढी मास्क र केही अन्य डाक्टरहरू म्यानमारमा पनि पठाइएको कम्बोडिया सरकारले जानकारी दिएको छ ।

नेपाललाई कम्बोडिया सरकारले २० लाख मास्क, १० हजार कपडाको मास्क, २ हजार एन–९५ मास्क, २ लाख सुरक्षा चश्मा, स्वास्थ्य अधिकारीहरूको सुरक्षा कपडा (सेटको रूपमा) २ हजार सेट, ५०० तातो मेशिन लगायत स्वास्थ्य सामाग्री पठाएको छ ।

Picture : Samdech Hun Sen, Cambodian Prime Minister / Facebook

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!