Tuesday, January 26, 2021
Home > मनोरञ्जन > गोबिन्दाको आज जन्मदिन, जन्मदिनमा नेपालीहरुले पनि ज्वाईसाबलाई दिए शुभकामनाको ओइरो

गोबिन्दाको आज जन्मदिन, जन्मदिनमा नेपालीहरुले पनि ज्वाईसाबलाई दिए शुभकामनाको ओइरो

काठमाडौँ । भारतीय फिल्मी नगरीका लोकप्रिय नायक गोबिन्दा आहुजाको आज जन्मदिन परेको छ । गोबिन्दा आजबाट ५६ वर्षमा लागेका छन् । उनको खास नाम गोबिन्दा अजूृन आहुजा हो । १९६३ मा जुहु मुम्मईमाा जन्मिएका गोबिन्दालाई आज विहानैदेखि शुभचिन्तक र आफन्तहरुले शुभकामना दिनेहरूले ओइरो नै बर्साइरहेका छन् । नेपाली मुलकी सुनितासँग विबाह गरेका गोबिन्दा बेला बेलामा नेपाल पनि आइरहन्छन् ।

अभिनेता, निर्माता , राजनीतिज्ञ र डान्सर समेत रहेका गोबिन्दा एक समय बलिउडमा निकै रुचाइएका अभिनेता हुन् । उनले हिरो नम्बर वान, दिवाना मस्ताना लगायतका कैयौँ हिट फिल्महरु दिएका छन् । गोबिन्दालाई उनका नेपाली फ्यान तथा शुभचिन्तकले शुभकामना दिइरहेका छन् ।

कुमकुम भाग्यकि सुप्रियाकि छोरी अहिले बनिन् निकै हट

काठमाडौँ । आजभन्दा १७ वर्ष अघि शाहरुख खान, सैफ अली खान र प्रीति जिन्टासँग काम गरेकी सानी बच्ची अहिले जवान भएकी छिन् । झनक शुक्ला अहिले निकै ठूली र सुन्दरी भएकी छिन् । १७ वर्ष अघि सुपरहिट फिल्ममा काम गरेकी ति सानी बच्ची खासमा टिभी एक्ट्रेस सुप्र७३हद्दण्ण्मसिया शुक्लाकी छोरी हुन् । सुप्रिया कुभकुभ भाग्इबाट चर्चामा आएकी बलाकार हुन् ।

सुप्रिया शुक्लाले छोरी झनकका बाल्यकालदेखि अहिलेसम्मको विषयमा जानकारी दिँदै नयाँ पुराना तस्विरहरु पोष्ट गरेकी छिन् । सिरियलमा सुप्रियाकी छोरीको भूमिकामा श्रीति झा प्रज्ञा छिन् । उनले सामाजिक संजालमा टिभीको दुनिायमा आफ्नो पुरानो सम्बनध रहेको र बुबा र आमा सुटिगंका लागि जाने हुँदा अभिनयका लागि माहोल बन्दै गएको र ७ वर्षको उमेरमा नै एकपछि अर्को गर्दै अभिनय यात्रामा हात हालेको स्टाटसमा उल्लेख गरेकी छिन् ।

७ वर्षको उमेरमा अभिनयमा नाम कमाउन सुरु गरेकी झनकले शाहरुख र प्रिटी जिन्टासँग कल होना होमा काम गरेसँगै उनको चर्चा थप चुलिएको हो । तर समय बित्दै जाँदा उनी अभिनयमा ब्यस्त बन्दै गएसागै पढाई बिग्रिने डरले उनको परिवारले उनलाई अभिनयबाट ब्याचलर नसकुन्जेलीसम्म अभिनय नगर्ने शर्त राखेपछि उनी राजी भइन् । कल होना होकी सानी फुच्ची अहिले जवान सुन्दर बनेकी छिन् ।

यो पनि पढ्नुहोस्: दोस्रो विवाह गर्दै अन्जु पन्त

काठमाडौँ । लोकप्रिय गायिका अञ्जु पन्तले दोस्रो विबाह गर्ने मा,नसिकतामा छिन् । छोरी परितोषिकाले हरेक पल आमा अञ्जुलाई विबाहको सल्लाह दिँदै आएका कारण अञ्जुले छोरीकै कारण पनि छोरीको आ,त्मसम्मान र उनको इच्छा पूरा गर्न र आफ्नो भावी जीवनलाई अगाडी बढाउनका लागि पनि विबाह गर्नुको विकल्प नभएको बताइन् ।

चर्चित सिने पत्रकार प्रकाश सुवेदीको टक शो ग्ल्या,मर गफमा कुराकानी गर्दै गायिका पन्तले आँफ्नो काम र पेशालाई सम्मान गर्ने ब्यक्ति आएको खण्डमा विबाह गर्न आँफु तयार भएको स्विकारेकी छिन् ।

पूर्वपति मनोजसँग स,म्बन्ध वि,च्छेद भएको करिब १० वर्षको अन्तरमा थुप्रै विबाहका कुराहरु आएको भएता पनि अञ्जुले योबिचमा इ,न्कार गरेता पनि अब भने छोरीले विबाह गर्न सुझाईरहेका कारण आँफुले पनि त्यस विबाहमा सोच्न थालेको कुराकानीका क्रममा बताएकी छिन् ।

अञ्जुका पन्तका अनुसार उनले अर्को वर्षसम्म विबाह गर्ने भन्ने प्रकाशको प्रश्नमा स्वि,कारेकी छिन् । यद्यपी उनले पूर्ण रुपमा भने स्विकारेकी छैनन । हेर्नुहोस् यो भिडियो

यो पनि पढ्नुहोस्: आज भगवान् शिवको खास दिन

काठमाडौँ । सोमबार धेरै नारीहरु व्रत बस्छन्। सोमबारको व्रत बस्नाले मनोकांक्षा पूरा हुने विश्वास गरिन्छ। सोमबारको दिन देवताको पनि देवता आरध्यदेव महादेवको पूजा गरिन्छ। अविवाहित नारीले सुयोग्य बर तथा विवाहिताले पतिको दीर्घायूको कामनासहित भगवान शिवको पूजा आरधना गरिन्छ।

यो दिन सेतो रंगको कपडा लगाउने र सेतै रंगको वस्तुहरुको दान गरेमा विशेष फल प्राप्त हुने धार्मिक विश्वास छ। सोमबारका दिन भगवान शिवप्रति समर्पित भई शिव स्तोत्र, रुद्राक्ष, बेल पत्ताको पूजा गर्नाले भगवान शिव प्रशन्न हुन्छन् भन्ने विश्वास गरिन्छ।

सोमबार शिवजीको पूजा गर्दा अर्पण गर्नुहोस् यी चिज, पूरा हुनेछ सबै मनोकामना !

उपवास वा व्रत, हिन्दुधर्मालम्वीहरुले आफ्नो भा,कल/प्रतिज्ञा पुरा गर्न गर्ने गर्दछन्। व्रत केवल शा,रिरीक स्वा,स्थ्यको दृष्टीबाट मात्र महत्वपुर्ण छैन। हप्ताका प्रत्येक दिन एक वा धेरै देवी देवताको लागि व्रत बस्ने प्रथा चलिआएको छ हिन्दु धर्ममा। यस्तैमा सोमबार भने सामान्यतया शिवको लागि समर्पित छ। सोमबारको व्रत सूर्य उदयसंगै सुरु हुन्छ अनि सूर्य अस्ताए पछि सकिन्छ। खाना बेलुकाको आरती सकिएपछि खाइन्छ। दिनमा शिव र पार्वतीको पुजा तथा आराधना गरिन्छ।

तर कुनै पनि पुजाको अगाडी गणेशको पुजा भने अनिवार्य नै छ। अझ साउन महिनाको सोमबारको व्र,त फलदायी मानिन्छ। यो विश्वास गरिन्छ की , सोमबारको उपवासले मानिसको इच्छा अनि आकंक्षा पुरा गर्दछ अनि ज्ञान प्राप्ति हुन्छ। अविवाहित स्त्रीले असल पति पाउँ भनि सोमबार व्रत बस्ने चलन अझ बढी छ।

सोमबार व्रत बस्ने चलन कसरी सुरु भयो? सोमबार शिवको व्रत बस्ने चलनको पछाडी धेरै कथाहरु चलिआएका छन। यी कथाहरु मध्ये तीन कथाहरु बढी चर्चित छन्। पहिलो कथा एक गरिब ब्राह्मणको बारेमा छ जसले शिवको व्रत पश्चात धन प्राप्त गरेको कथा छ। दोस्रो, एक धनी व्यापारीको छ। जसको छोरा थिएनन्। लामो प्रतिक्षा पछि छोरा जन्मिए तर छोटो समयमै मृत्यु हुन पुग्यो। कथा अनुसार शिव र पार्वतिको कृपाले छोराको पुर्नजन्म भएको थियो। तेस्रोः शिव र पार्वतीले खेलेको कौडा खेलको कथा छ।

गायक प्रकाश सपुतलाई ‘आदर्श विशेष सम्मान’

आदर्श सञ्चार सहकारी संस्था लिमिटेड बागलुङले यो वर्षको ‘आदर्श विशेष सम्मान’ गायक एवं सर्जक प्रकाश सपुतलाई प्रदान गर्ने निर्णय गरेको छ । सहकारीको १४ औँ वार्षिक साधारणसभाका अवसरमा उक्त सम्मानको घोषणा गरिएको हो । सपुतलाई नगद रु २५ हजार राशिसहित सम्मान गरिने सहकारीले जनाएको छ ।

जिल्लाको काठेखोला गाउँपालिका–३ धम्जामा जन्मनुभएका गायक सुपतलाई लोकसङ्गीतको उत्थानमा पुर्याएको योगदान बापत सम्मान गर्न लागिएको सहकारीका अध्यक्ष हुमाकुमारी जिसी ‘अञ्जु’ले बताउनुभयो ।

गायक सपुतका ‘बोलमाया’, ‘गलबन्दी’, ‘बदला बरीलै’, ‘फुटेका चुरा’, ‘दोहोरी ब्याटल’लगायतका गीत लोकप्रिय छन् । उहाँ चलचित्र प्रदेशी–२ मा नायकको समेत भूमिकामा देखिँदै हुनुहुन्छ । सो चलचित्रको अहिले छायाङ्कन भइरहेको छ ।

उक्त सम्मान छिट्टै विशेष समारोहका बीच गायक सपुतलाई समर्पण गरिने सहकारीका अध्यक्ष जिसीले बताउनुभयो । ‘आदर्श विशेष सम्मान’ यसअघि राष्ट्रिय सहकारी बैंकका केन्द्रीय अध्यक्ष केवी उप्रेती र गण्डकी प्रदेशसभा सदस्य तथा राष्ट्रिय सहकारी महासङ्घका पूर्वसञ्चालक प्रभा कोइरालाई प्रदान गरिएको थियो ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!