Saturday, October 24, 2020
Home > Uncategorized > झा’रफुक गर्ने बहानामा पुजारीले २ महिलालाई कु’टिमै बोलाएर…..

झा’रफुक गर्ने बहानामा पुजारीले २ महिलालाई कु’टिमै बोलाएर…..

बाँके । बाँकेमा झा’रफुक गर्ने बहानामा एक जना पुजारीले अनैतिक काम गर्ने खुलेको छ । महिला र युवतीहरुलाई झा’रफुक गर्ने बहानामा अनैतिक काम गरेको खुलेको हो । दुई जनालाई अनैतिक काम गरेको आरोपमा प्रहरीले एकजना पक्राउ परेका छन् । डुडुवा गाउँपालिका ५, कम्मरजँहास्थित बाबाकुटी मन्दिरका ४० वर्षीय पुजारीले ३० वर्षीया र २८ वर्षीया महिलालाई झा’रफुक गर्ने बहानामा बोलाई अनैतिक काम गरेको आरोप छ ।

उनलाई प्रहरीले पक्राउ गरी अनुसन्धान गरिरहेको जनाएको छ । पुजारीले ती महिलाहरूलाई झा’रफुक गर्ने बहानामा मन्दिरको कु’टीमा बोलाई कु-कर्म गरेको प्रहरी अनुसन्धानवाट खुलेको छ ।

यो अर्को समाचार, काठमाडौँ–रक्सौल रेलमार्गको अध्ययनअघि बढाउन भारत इच्छुक
काठमाडौँ–रक्सौल रेलमार्गको अध्ययन अघि बढाउन भारत सरकारले चासो देखाएको छ । अध्ययनका लागि भारतीय टोली नेपाल आउन चाहेको भएपनि कोभिड–१९ कारण तत्काल अनुमति दिन नसकिएको रेल विभागले जनाएको छ ।

रेल विभागले उनीहरुलाई नेपाल आउन अनुमतिका लागि गृह मन्त्रालयलाई भनेको छ । कोरोना फैलिरहेकाले तत्काल उनीहरु आउन दिने अवस्था नरहेको उहाँको भनाइ छ । अझै एक दुई महिनासम्म टोलीलाई बोलाउन नसकिने हुनसक्छ । उहाँले भन्नुभयो, “कोभिड कम भएपछि मात्रै अघि बढ्न सक्छ ।”

दुई वर्ष पहिले नेपालमा सम्पन्न भएको बहुक्षेत्रीय प्राविधिक तथा आर्थिक सहयोगका लागि बङ्’गालको खा’डीको प्रयास (बिम्स्टेक) को चौथो शिखर सम्मेलनका क्रममा सो रेलमार्ग निर्माणको सम्झौता भएको थियो । भारत सरकारले आफ्नै लगानी र प्रविधिको प्रयोग गरेर सो रेलमार्गको अध्ययन गर्ने सहमति भएको थियो । नेपाल र भारतीय पक्षबीच भएको सहमतिमा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र उहाँका भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको उपस्थिति थियो ।

भारत सरकारकै आर्थिक र प्राविधिक सहयोगमा सीमा क्षेत्रमा पाँच स्थानमा रेल निर्माणको समझदारी भएको थियो । सस्झौतानुसार जयनगर–कुर्था र विराटनगर–जोगबनी दुई स्थानमा निर्माण अघि बढीसकेको छ । सीमा क्षेत्रमा निर्माण गर्ने भनिएको अरु तीन रेलमार्गमा जलपाइगुडी–काँकडभिट्टा, नौतनहवा–भैरहवा र नेपालगञ्जरोड–नेपालगञ्ज रहेका छन् ।

*** भिडियो हेर्न तलको लिन्कमा क्लिक गर्नुहोस ***

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!