Monday, October 26, 2020
Home > समाज > महिलाको पाठेघर अपरेशन गरेपछि निस्कियो आठ केजीको यस्तो चिज, डाक्टरनै चकित

महिलाको पाठेघर अपरेशन गरेपछि निस्कियो आठ केजीको यस्तो चिज, डाक्टरनै चकित

यस्तो अचम्म त कहि देखिएकाे थिएन भन्दा फरक नपर्ला । महिलाको बच्चादानीबाट आठ केजीको ट्युमर सफलतापूर्वक निकालिएपछि डाक्टरहरुले यसलाई सन्सारकै सफल अपरेशन भएको दावी गरेका छन् । घटना भारतको हो, जहाँ एक ५२ बर्षिया महिला पेट फुलेको र खुट्टा सुन्निएको समस्या लिएर अस्पताल आउँछिन् । उनको अवस्था हेर्दा तुरुन्त अपरेशन गर्ने निर्णयमा डाक्टर पसग्छन् र ती ५२ बर्षिया महिलाको ३ घन्टा लामो अपरेशन चल्छ ।

दिल्लीको इन्द्रप्रस्थ अपोलो अस्पतालमा डा अरुण प्रसादले उक्त महिलाको शल्यक्रियाको नेतृत्व लिए र ट्यूमर हटाए । आश्चर्यजनक आठवटा ढुंगा तौल भएको विश्वको सबैभन्दा ठूलो डिम्बग्रंथि ट्यूमर डाक्टरहरूले सफलतापूर्वक हटाएको समाचार अहिले चर्चित छ । डाक्टर प्रसादले उनको तीन दशकको डाक्टरी पेशाको अहिलेसम्मको अनुभवमा यस्तो पहिले कहिल्यै नदेखेको बताए ।

हामीले यसलाई एक आश्चर्यकर्मको रूपमा लिनुपर्दछ कि महिलाको १८० मिनेट भन्दा बढि शल्यक्रिया गरेपछि उनको स्वास्थ्य राम्रो हुँदैछ । यो विश्वास गरिएको छ कि तत्कार अपरेशन नगरेको भए ट्यूमरको तौलले उनको अंडाशय फूटेर उनको तत्काल ज्यान जाने थियो । उक्त महिलाको शल्यक्रिया गर्नु अघि र’क्त अल्पताका कारण शरीरमा र’ग’त समेत चढाइएको थियो ।

डाक्टरहरूले तीन घण्टा दिल्लीको इन्द्रप्रस्थ अपोलो अस्पतालमा शल्यक्रिया गरे र डा अरुण प्रसादले भने कि त्यहाँ कुनै त्रुटि भएन । डा प्रसादले ट्युमर हटाउँदा उनीहरूले गरेको अद्भुतु कामका लागि उनको टीमको प्रशंसा गरे।

उनले भने, मैले अपरेसन गरेको तरिकालाई यो एक अविश्वसनीय उपलब्धीको रूपमा देख्छु । टिमले कम्तीमा भन्नुपर्दा प्रशंसनीय प्रयासहरु गर्यो। अभिषेक तिवारी शल्यक्रियामा संलग्न अर्का डाक्टर थिए र उनले भने कि बिरामी यति चाँडो निको हुन थालेकोमा उनी खुसी छन् तर उनी पनि भाग्यमानी थिइन कि ट्यूमरले उसको कुनै पनि अंग विफल हुन सकेन। शल्यक्रिया पछि मात्र एक दिन पछि बिरामीलाई डिस्चार्ज गरियो।

तलको लिन्कमा क्लिक गर्नुहोस

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!