Wednesday, December 8, 2021
Home > अन्तराष्ट्रिय > भारतलाई झड्का : ल’डाइका लागि पाकिस्तान यस्तो तयारीमा रहेको खुलासा

भारतलाई झड्का : ल’डाइका लागि पाकिस्तान यस्तो तयारीमा रहेको खुलासा

एजेन्सी ।

लिपुलेक विवादका कारण नेपालसँग सम्बन्ध बिर्गाने अवस्थामा पुगेको भारतका लागि अर्को चिन्ताजनक खबर आएको छ । चीन र भारतका सैनिकबीच सिक्किममा घ’म्साघ’म्सी भएको खबर पनि आज मात्रै आएको थियो । यो बीचमा पाकिस्तान पनि भारतसँग भि’ड्न तयार भएको संकेत देखा परेको छ । हन्डवाडा (काश्मिर) आ तंक’वा दी मु ठभे डपछि, पाकिस्तानी वायु सेनाले भारतलाई ज’वाफ फर्काउन सतर्कता थप बढाएको छ ।

एक शीर्ष भारतीय सरकारी अधिकारीका अनुसार पाकिस्तानी सेनाका एफ–१६ र जेएफ–१७ ल’ड़ाकू विमान निरन्तर गस्ती गरिरहेका छन् । भारतीय सेनाले यसलाई आफ्नो निगरानी प्रणालीको साथ अनुगमन पनि गरिरहेको छ । २ मेको उक्त भि ड’न्तमा कमाण्डिङ अफिसर कर्नल आशुतोष शर्मा लगायत ५ भारतीय जवान शहीद भएका थिए ।स्रोतका अनुसार पाकिस्तानबाट बढ्दो गस्तीलाई हन्डवाडा मु ठ’भे ड र काश्मिरमा आ तंक ‘वादी गतिविधि पछि भारतले ठूलो का’रबाही गर्न सक्छ भन्ने ठान्दै पाकिस्तान तयारी अवस्थामा बसेको छ ।

यसको कारण यो छ कि पछिल्ला वर्षहरुमा उरी र पुलमवा ह म’ला जस्ता आ तंक’वा दी ह मला पछि भारतले पीओके मा ठुलो का रवाही गर्यो । पुल्मावा ह मला पछि भारतीय वायुसेनाले बालाकोटमा जैश–ए–मोहम्मदको शिविरलाई नि शाना बनायो ।

स र्जिकल स्ट्रा इकहरू उरीको आ क्र मण पछि आ तंक ‘कारीहरूको प्रक्षेपण प्याडमा गरिएको थियो । पाकिस्तानले भारतले बालाकोटमा गरेको ह म’लामा १० वटा रुख नष्ट भएको बताएको थियो ।गत २ मेमा हन्डवाडामा भएको ए भि’ ड’न्तमा सेनाका २१ राष्ट्रिय राइफल (आरआर) का कमाण्डिंङ अफिसर कर्नल आशुतोष शर्मा लगायत ५ भारतीय सैनिक शहीद भएका थिए । मु ठभे ड’को क्रममा सेनाले दुई आ’ तंक वा’दी पनि सि ध्या’एको थियो ।

ती मध्ये एक हैदर थियो, जो लश्कर–ए–तैयबा का शीर्ष कमाण्डर हुन् । आ तं’क का’रीहरु लु’किरहेको खबर पाएपछि सुरक्षाबलले उत्तरी कश्मिरमा एउटा घरमा ह म’ला गरे । आ तंकका रीहरूले घरका मानिसहरूलाई ब न्ध’क बनाए, सेना र प्रहरी टोली उनीहरूलाई बचाउन गए । यी व्यक्तिहरूलाई सुरक्षा बलले उद्धार गरेका थिए । यस वर्ष अहिलेसम्म ६२ जना आ तंक’वा दी मा’ रि एको भारतीय मिडियाले दावा गरेका छन ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!