Thursday, December 9, 2021
Home > अन्तराष्ट्रिय > विश्व हल्याउदै एकदम रहस्यमय बन्दै गएका उत्तर कोरियाली नेताबारे थप यस्तो गम्भीर खुलासा

विश्व हल्याउदै एकदम रहस्यमय बन्दै गएका उत्तर कोरियाली नेताबारे थप यस्तो गम्भीर खुलासा

काठमाडौं ।

पछिल्लो समय एकदम रहस्यमय बन्दै गएका उत्तर कोरियाली नेताबारे थप गम्भीर खुलासा भएको छ । त्यहाँको सरकारी मिडिया केसीएनएले आइतबार भनेको छ कि उत्तर कोरियाका नेता किम जोङ उनले अमेरिकासँग आ णवि क प्र तिबन्ध वार्तालाई निषेध गर्दै मुलुकको आ णवि क क्ष म ता बढाउने नयाँ नीतिहरूको बारेमा छलफल गर्न एक सैन्य बैठक आयोजना गरेका छन् ।

सत्ताधारी वर्कर्स पार्टीको सत्ताधारी केन्द्रीय मजदुर बैठकले किमको पहिलो सार्वजनिक उपस्थिति तीन हप्तामा देख्यो । कोरोनोभाइरसको चिन्ताको बीचमा उनी विगत दुई महिनामा असामान्य रूपमा गायब भएका थिए । उत्तर कोरियाले कडा विरोधी कोरोनाभाइरस उपायहरु अपनाएको छ । यहाँ अहिलेसम्म कुनै पनि कोरोना संक्रमित पुष्टि भएको छैन ।

बीचमा किमको स्वास्थ्यको बारेमा डरलाग्दा खुलासाहरु भएका थिए । तर त्यस हल्लापछि उनी एकपटक फेरि सार्वजनिक रुपमा देखा परेका थिए । उत्तर कोरियाको आ णवि क र मि साइ ल कार्यक्रमहरूको अन्त्य गर्ने उद्देश्यले अमेरिकाको नेतृत्वको वार्तामा गत वर्षको अन्त्यदेखि केही प्रगति देखा परेको थियो ।

कोरोनोभाइरस विरुद्धको विश्वव्यापी लडाई सुरु भएपछि थोरै प्रगति देखिएको थियो । तर अब उत्तर कोरियाले अमेरिकासँग यस विषयमा वार्ता नगर्ने भएको छ । बैठकले स श स्त्र बललाई सुदृढ तुल्याउने उपायहरुका बारेमा छलफल गरेको समाचारमा उल्लेख छ । श त्रुहरुबाट लगातार ठूलो वा साना सैन्य ध म्कीको सामना गर्नु परिरहेको भन्दै त्यसको सामनाका बारेमा पनि बैठकमा चर्चा गरिएको थियो ।

बैठकले आ णवि क शक्ति बृद्धि गर्नका लागि नयाँ नीतिहरु पनि तयार पारेको छ । देशको आ णवि क शक्ति रोकथाम बढाउन र रणनीतिक स श स्त्र बललाई उच्च सतर्कता अभियानमा राख्न नयाँ नीति तयार पारेको छ ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!