Tuesday, April 20, 2021
Home > समाचार > पति बाहिर भएको बेला श्रीमति गर्भवतीः श्रीमतिले दिइन् दुनियाँ चकित हुने यस्तो जवाफ, कुरा सुनेर सबै अचम्मित हेर्नुहोस्

पति बाहिर भएको बेला श्रीमति गर्भवतीः श्रीमतिले दिइन् दुनियाँ चकित हुने यस्तो जवाफ, कुरा सुनेर सबै अचम्मित हेर्नुहोस्

काठमाडौं । विश्वमा हरेक दिन नयाँ र अनौठा घटनाहरु भइरहेका हुन्छन् । अहिले बाहिर आएको समाचार भारत बिहार राज्यको हो । जगदीशपुर पुलिस क्षेत्र यहाँ छ । यहाँ एक महिला गर्भवती हुने बित्तिकै बबाल भएको छ । महिलाको नन्द यस सम्बन्धमा डीआईजी पुगेकी थिईन् । अब तपाई सोच्दै हुनुहुन्छ, के भयो ? वास्तवमा, गर्भवती महिलाको पाँच वर्ष पहिले विवाह भएको थियो । ऊसँग डेढ वर्षकी छोरी पनि छ । तब सम्म सबै कुरा ठीक थियो ।

महिलाको नन्दका अनुसार उनकी भाउजु तीन महिनादेखि गर्भवती भइन् । जबकि उनको दाई लामो समय देखि सँगै छैन । दाई सात महिना देखि कोलकातामा छन् । सात महिना देखि भेटघाट नभएपछि भाउजुको पेटमा बच्चा कसरी आयो भन्दै प्रहरीमा उनले खबर गरिन् । दैनिक भास्करका अनुसार नन्द यस बारे आक्रोशित थिइन् ।

उनी डिआइजी विकास विभवसम्म पुगिन् । उनले डिएनए परीक्षणको माग गर्न थालिन् । जब डाक्टरहरूले अनुसन्धान गरे, तब यो पत्ता लाग्यो कि बच्चा तीन महिनामा १२ दिनको भएको रहेछ । नन्द रिसाएको मात्र थिइनन्, महिलाका पतिले पनि यो को हो भनेर प्रश्न गर्न थाले ? अब ती आइमाईले दिएको जवाफ सबैभन्दा रोचक छ । उनले गाउँ पञ्चायत बसेका बेला आफुसँग राती सपनामा आएर पतिले यौ’न स’म्बन्ध राखेको अनी बच्चा पनि उनैको भएको दावा गरिन् ।

तर, जब सम्पूर्ण परिवारलाई यो थाहा भयो, ती महिलाले भनिन् कि यदि तपाईले मलाई घरमा राख्न चाहानुहुन्छ भने राख्नुहोस्, अन्यथा म तिमीलाई केही झुठो केसमा फसाउनेछु। तर यस धम्कीको कुनै असर भएन र परिवारले त्यसलाई घरमा राख्न मानेन ।

कुरा यहीं समाप्त भएन । परिवारका सदस्यले महिलालाई साथमा राख्न अस्वीकार गरेपछि पञ्चायत बसे । त्यहाँकी महिलाले भनिन् कि बच्चा उसको पतिको हो । उनका पति सपनाहरुमा आउँथे। र यही कारणले गर्दा उनी गर्भवती भइन् । पञ्चायतको समयमा महिलाको फोन पनि जाँचिएको थियो । उनको फोनमा केटाको नम्बर फेला पर्यो । त्यसपछि पोल खोलियो कि यो बच्चा त्यो केटोको हो, र यी महिला उसँग सम्बन्धमा छन् ।

यो पनि पढ्नुहोस : पूर्व प्रेमीलाई सम्झेर रुँदा तौल घट्छ

अनुसन्धानकर्ताका अनुसार एक व्यक्तिले आफ्नो जीवनकालमा १६.५ ग्यालोन आँसु झार्ने गर्दछन् । भावनात्मक रुवाईले तौल घटाउन सहयोग गर्छ भन्दा तपाईहरुलाई विश्वास नलाग्न सक्छ । कहिलेकाँही मानिसहरु विभिन्न बाभाँ, पीडा भोग्दा पनि आफ्नो भावनालाई दबाउन खोज्छन् । आँसु झार्दा तौल घट्छ भन्दा अचम्म लाग्न सक्छ । सबै मानिसको एउटै प्रकारको बानि हुदैन ।मिानिसहरु पीडा वा दु:ख परेको बेला झने तौल बढेको हामीले देख्न सक्छौ । कसैले मन तोडेका बेला तपाईंलाई तनाव हुन्छ र धेरै खानुहुन्छ । कैही समय पछि तपाईलाई आफ्नो तौल बढेको महसुस हुन्छ ।

यस्तो कि हून्छ त ? के मानिस दुखी भएमा उसको तौल बढ्छ ? यस्ता विभिन्न प्रकारका प्रश्नहरु सबैको मनमा उब्जिएको होला । हो , हामी तनावमा हुँदा कार्टिसोल हर्मोनको श्राव हुन्छ जुन मोटोपनासँग सम्बन्धित हुन्छ । यो हर्मोनले तनावसँग जुध्न सहयोग गर्छ । आजकाल मानिसहरु जीवनयापनका लागि शारिरिक क्रियाकलाप गर्दैनन् । तनावमा हुँदा र रिस उठेका बेला काम गनृ भन्दा पनि बसिराख्न रुचाउँछन् । त्यसकारण हाम्रो शरीरले तनाव कम गर्ने केही क्यालोरीको उपयोग गरिसकेको ठान्छ । यद्यपी, त्यसको प्रयोग नभएको पनि हुनसक्छ ।

यसैबीच, वैज्ञानिकले भावुक भएपछि आउने आँसुमा कार्टिसोल बढाउने हार्मोन भएको पत्ता लगाएका छन् । यसलाई प्रोल्याक्टिन, लिउ–इन्केफालिन र एड्रेनोकोर्टिकोट्रोपिन (एसिटीएच) भनिन्छ । हामी अत्यधिक दबाबमा हुँदा यी हर्मोन निष्कासन हुन्छ । त्यसैले हामीले आफ्ना भावनालाई नदबाइ मन खोलेर रुन्छौं तब यी हर्मोन बाहिर निस्कन्छन् जसका कारण कार्टिसोलको स्तर घट्ने गर्दछ ।

कार्टिसोल हर्मोनलाई कसरी कम गर्ने भन्ने तरिका थाहा नहुँदा समस्या निम्तिने हो । तनावमा भएका बेला हामीलाई अत्यधिक भोक लाग्छ जसका कारण तौल बढ्ने गर्छ । स्ट्रेस हर्मोन शरीर भित्र छ कि बाहिर, त्यो कुरा महत्वपूर्ण हुन्छ । अर्काे कुरा तपाइलाई रुन मन नलागेको अवस्थामा विभिन्न तरिका अपनाएर आँसु बबगाउन खोज्दै हुनुहुन्छ भने यो मूर्खता मात्र हुनेछ । वास्तविक भावनामा बगेर रुँदा मात्र आवश्यक हर्मोनको श्राव हुन्छ ।

वैज्ञानिकले जानकारी गराए अनुसार रुने सबैभन्दा राम्रो समय भनेको बेलुका ७ देखि १० बजेसम्म हो । किनकी, यो समयमा मानिसहरु आफूलाई मनपर्ने मानिसको साथमा हुन्छन् । त्यसकारण यदि कसैको सम्बन्ध टुटेको छ, मायामा धोका पाएका छौ र जीवनको निकै कठिन अवस्थामा छौ भने त्यसलाई बाहिर निस्कन दिनुपर्छ । मन खोलेर रुदा तौल मात्र नभई दिमाग पनि फे्रस हुन्छ ।

Leave a Reply