Saturday, April 17, 2021
Home > समाचार > कलंकीमा साँझ भयो ठूलो दु र्घ टना, ट्रकले एकै पटक ९ वटा सवारी साधनलाई ठ क्कर दिएपछि यस्तो!

कलंकीमा साँझ भयो ठूलो दु र्घ टना, ट्रकले एकै पटक ९ वटा सवारी साधनलाई ठ क्कर दिएपछि यस्तो!

काठमाडौं, १२ फागुन । फागुन । काठमाडौंको कलंकीमा भर्खरै निकै ठूलो दु र्घ टना भएको छ । सोमवार साँझ ब्रेक फे ल भएको ट्रकले ९ वटा सवारी साधनलाई एकै ठ क्कर दिएको छ । दु र्घ टना मा एक जनाको निधन भएको छ भने ४ जना घाइते भएका छन् । सोमबार साँझ थानकोटबाट कलंकीतर्फ आउँदै गरेको ट्रकले ढुंगाअड्डाको ओह्रालोमा ट्रकको अगाडी गुडीरहेका ९ वटा साधनलाई एकै पटक ठ क्कर दिएपछि यस्तो घटना भएकाे हो ।

ट्रकको अगाडी रहेका ट्याक्सी, कार, जिप, स्कुटरलगायतका सवारी साधनलाई ठ क्कर दिएको प्रहरीले जनाएको छ । कालिमाटी वृत्तका डीएसपी रुगम कुँवरको नेतृत्वको टोली घ ट नास्थल पुगेको छ । ब्रेकफेल भएको ट्रकले एउटा स्कोरपियो गाडी, ट्याक्सी, भ्यान, दुईवटा मोटरसाइकल, एउटा कार र स्कुटरलाई ठ क्कर दिँदै अगाडी बढेको थियो । प्रहरीले ट्रक चालकलाई नि य न्त्रण मा लिएको जनाएको छ । दु र्घ टना मा घाइते भएकाहरूको ट्रमा सेन्टरमा उपचार भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

नेपाल बैंकको आठराई शाखा सञ्चालनमा

नेपाल बैंक लिमिटेडको आठराई शाखा सञ्चालनमा आएको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आइतबार एक विशेष समारोहबीच सो शाखाको उद्घाटन गर्नुभएको बैंकले जनाएको छ । उद्घाटनपश्चात् तेह्रथुम जिल्ला, आठराई गाउँपालिका– १, सङ्क्रान्ति बजारमा अवस्थित आठराई शाखाबाट आइतबारदेखि सम्पूर्ण बैंकिङ कारोवार शुरु भएको छ । शाखाको समुद्घाटन गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले नेपाल बैंकको १७७औँ शाखाका रुपमा पुनःस्थापित आठराई शाखाले यस भेगमा नै बैंकिङ कारोवारमार्फत आर्थिक विकासमा मद्दत पु¥याउने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । प्रधानमन्त्री ओलीले बैंकसँग कारोवार गरी आफ्नो आर्थिक उन्नति गर्न सबैलाई आह्वानसमेत गर्नुभयो ।

नेपाल राष्ट्र बैंकका डेपुटी गभर्नर चिन्तामणि शिवाकोटीले अन्य प्रतिस्पर्धी बैंकको तुलनामा नेपाल बैंकमा कर्जामा कम व्याजदर हुनुका साथै निक्षेपको सुरक्षण र सहुलियतपूर्ण कर्जा सुविधा उपलब्ध भएकाले बैंकिङ कारोवारमार्फत आफ्नो व्यवसाय विस्तार गर्न र उद्यमी बन्न सबै वर्ग समुदायलाई आग्रह गर्नुभयो ।

नेपाल बैंक सञ्चालक समितिका अध्यक्ष वासुदेव अधिकारीले आम नागरिकमा बैंकिङ पहँुच पु¥याउने लक्ष्यअनुरुप देशका विभिन्न स्थानमा विगतमा बन्द भएका शाखाको पुनःस्थापना तथा नयाँ शाखा कार्यालय स्थापना गर्दै बैंकिङ कारोवार गर्दै सबै नेपालीलाई बैंकिङ पहुँच पु¥याउने अभियानमा बैंक रहेको बताउनुभयो ।

बैंकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत कृष्णबहादुर अधिकारीले व्यावसायिक सभ्याव्यताका आधारमा विभिन्न कर्जा सुविधा तथा निक्षेप योजना ल्याई सबैसँग व्यावसायिक साझेदारीका रुपमा बैंक अगाडि बढेको बताउँदै बजारको मागअनुरुपका नयाँ कार्यक्रमका साथ अत्याधुनिक बैंकिङ सेवा सुविधासहित बैंकले आफ्ना सबैं सेवाग्राहीलाई सन्तुष्टि प्रदान गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभयो ।

विसं १९९४ कात्तिक ३० गते नेपाल सरकार र निजी क्षेत्रको साझेदारीमा स्थापना भई अविच्छिन्नरुपमा नेपालमा बैंकिङ सेवा प्रवाह गर्दै आएको नेपालको पहिलो बैंक नेपाल बैंक लिमिटेडले ८३ वर्षको इतिहास बनाएको छ । बैंकमा नेपाल सरकारको ५१ प्रतिशत र निजी क्षेत्रको ४९ प्रतिशत शेयर हिस्सा कायम रहेको छ । बैंकले देशका ६३ जिल्लामा रहेका १७७ शाखा, २६ एक्स्टेन्सन काउण्टर तथा ११९ एटिएममार्फत बैंकिङ सेवा दिँदै आएको छ ।

Leave a Reply