Saturday, April 17, 2021
Home > अपराध > १७ बर्षिय युवती कबिता बोहराको घाँटी रे’टेर यस्तो विभत्स ह:त्या

१७ बर्षिय युवती कबिता बोहराको घाँटी रे’टेर यस्तो विभत्स ह:त्या

सल्यान । सल्यानमा एक युवतीको घा”’टी रे”’टी ह”त्या भएको छ । आज बिहान जिल्लाको त्रिबेणी गाउँपालीका वडा नम्बर १ तल्लो काभ्रामा युवतीको ह””त्या भएको अवस्थामा श”’व फेला परेको जिल्ला प्रहरी कार्यलय सल्यानले जनाएको छ ।

आफ्नै घरको करिब २० मिटर टाढाको दुरीमा अन्दाजी १७ बर्षिय युवती कबिता बोहराको गाई बस्तु बाध्ने खुल्ला ठाउँमा घा”’टी रे”टेर ह”त्या गरेको अवस्थामा फेला परेको प्रहरी प्रमुख ढकेन्द्र खतिवडाले जानकारी दिनुभएको छ ।

उहाँका अनुसार युवती बोहराको ह”’ति’या”’र प्रयोग गरी घा””टीको स्वा””स न””ली का”’टि”ए”र ”’उत्ता”’नो परेको अवस्थामा श”’व फेला परेको छ । श”’व बिहान १ बजे फेला परे पनि स्थानीयले प्रहरीलाई बिहान ३ बजे मात्र खबर गरेका थिए ।

घटना भएको ठाउँमा कुनै ह”ति’या”’र फेला नपरेकाले ह””त्या किन र कसरी भयो भन्ने बारेमा अनुसन्धान भैरहेको डिएसपी खतिवडाले बताउनु भयो । घटना स्थलमा ईलाका प्रहरी कार्यालय लुहामको टोली खटिएको छ” प्रहरी नायव उपरिक्षक खतिवडाले भन्नुभयो “ह”’त्याको आ’शं”’का गरिएको छ, अनुसन्धानको लागी नेपालगञ्जबाट कुकुर सहितको टोली आउदैँ गरेको उहाँले बताउनु भयो ।

परिवारका अनुसार युवती राती ९ बजे सम्म कोठामै बसेर पढिरहेको थिईन । राती हेर्दा कोठामा नभेटिएपछि १ बजे घर नजिकै ह””’त्या भएको अवस्थामा फेला परेकी थिईन । नेपाल समाचारपत्रमा यो खबर छ ।

यो पनि पढ्नुहोस : ठेकेदार सम्पर्कविहीन, कालोपत्रको काम अलपत्र

सडक कालोपत्र गर्ने ठेक्का पाएका ठेकेदार नै महिनौँदेखि सम्पर्कविहीन भएपछि जिल्लाको दिपायल सिलगढी नगरपालिका–३ पक्की पुलदेखि एरपोर्टसम्म जोड्ने सडकको काम अलपत्र परेको छ ।

दिपायल सेतीनदीको पक्की पुलदेखि एयरपोर्ट जोड्ने एक हजार १०० मिटर लम्बाइको उक्त सडक कालोपत्रका लागि धनगढीको देवसिंह निर्माण सेवासँग सघन शहरी तथा भवन निर्माण आयोजना कार्यालय दिपायल राजपुरले ठेक्का स्वीकृत गरेको थियो । सडक कालोपत्र नहुँदा उक्त सडक सामान्य पानी पर्दा हिलाम्मे तथा घाम लाग्दा धुलाम्मे हुँदै आएको छ । उक्त सडक दिपायल हुँदै मौवा मेल्लेकसहित बझाङ जिल्ला जोड्ने सडक हो । सडक कालोपत्र नहुँदा सडकभरि निकै ठूला खाल्डाखुल्डी परेका कारण दुर्घटना हुनसक्ने भन्दै स्थानीयवासी चिन्तित भएका छन् ।

भ्याटसहित रु एक करोड ४९ लाख ३० हजार ९३२ ठेक्का स्वीकृत भएर विसं २०७४ कात्तिक २० गते सडक कालोपत्र गर्ने सम्झौता भए पनि उक्त निर्माण सेवाका निर्माण व्यवसायी सम्पर्कमा नआउँदा कालोपत्रको काम अलपत्र परेको सघन शहरी तथा भवन निर्माण आयोजना कार्यालय दिपायल राजपुरका सव–इञ्जिीनियर अभिषेक मलासीले बताउनुभयो । “निर्माण कम्पनीलाई २०७६ कात्तिक १९ सम्म गरी दुई वर्षको निर्माण सम्झौता अवधि थियो । त्यो सकिएको तीन महिना नाघिसकेको छ”, उहाँले भन्नुभयो, “सम्पर्कमा आउन बारम्बार पत्राचार गर्दासमेत ठेकेदार सम्पर्कमा नआउँदा काम अलपत्र परेको हो ।” ठेक्का सम्झोता भएको लामो समय बितिसक्दासमेत सडक कालोपत्र नहुँदा स्थानीयवासी निकै आक्रोशित भएका छन् ।

ठेकेदारको लापरवाहीका कारण फराकिलो र सफा सडक देख्ने आश गरेका स्थानीयवासी सडक कालोपत्र नहुँदा निकै निरास भएको स्थानीयवासी लालबहादुर कठायतले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, “काम नगर्ने ठेकेदारले किन ठेक्का लिनु, ठेकेदारको लापरवाहीले नागरिकलाई सास्ती किन दिने ।” ठेकेदार कम्पनीका दुईजना साझेदारबीचमा आपसी ‘लेनदेन’ को विवादले काम सञ्चालन हुन नसकेको स्थानीयवासीको आरोप छ ।

देवसिंह निर्माण सेवाको फर्म प्रयोग गरेर बाजुरका ठेकेदार हर्कबहादुर शाह र भूपेन्द्रसिंह धामीले एकापसमा सहकार्य गरी काम गर्ने सहमति भएको र पछि एकापसमा मेलमिलाप नभएका कारण यहाँको कालोपत्रको काम अलपत्र छोडिएको भन्ने सुनिँदै आएको अर्का स्थानीयवासी नैनसिंह कठायतले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, “ठेकेदारबीचमै आपसी मेलमिलाप नहुँदा कालोपत्रको काम अलपत्र परेको सुनिँदैछ, काम नगर्नेलाई कारवाही हुनुपर्छ ।” सडक कालोपत्र गर्ने भन्दै उक्त योजनामा ठेकेदार कम्पनीले रु ३१ लाख पेश्की लिइसकेको कार्यालयले जनाएको छ ।

कालोपत्र गर्ने ठेक्का पाएको निर्माण कम्पनी अबको १५ दिनमा सम्पर्कमा आएर काम सञ्चालन नगरे सम्झौता गरिएको ठेक्का तोडिने सव–इञ्जिनीयर मलासीले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, “निर्माण व्यवसायी १५ दिनभित्रमा सम्पर्कमा आएर काम नगरे ठेक्का सम्झौता तोडेर नयाँ बोलपत्र आह्वान गरिने छ ।”

Leave a Reply