Friday, April 16, 2021
Home > समाज > बिचरी गर्भवती महिलाकाे अस्पतालमा बच्चा निकाल्ने क्रममा बच्चाकाे टाउकाे डाक्टरकाे हातमा शरिर गर्भमै छुटेपछि…

बिचरी गर्भवती महिलाकाे अस्पतालमा बच्चा निकाल्ने क्रममा बच्चाकाे टाउकाे डाक्टरकाे हातमा शरिर गर्भमै छुटेपछि…

काठमाडौं। सुत्केरीलाई अस्पतालको डेलिभरी युनिटभित्र पठाएर बाहिर शुभ माचारको प्रतिक्षा गरिरहेका आफन्तको त्यतिबेला होसहवास उड्यो जब डाक्टरले उनीहरुलाई डेलिभरीको क्रममा बच्चाको टाउको काटिएको जानकारी दिए । डाक्टरका अनुसार बच्चाको टाउको काटिएर डाक्टरको हातमा आएको थियो र बाँकी शरीर आमाको गभभित्रै छुटेको थियो । घटना भारतको तेलंगना राज्यको नागरकुरनुल जिल्लाको अछमपेट अस्पतालको भएको आज तकको समाचारमा उल्लेख छ ।

नागरकुरनुल जिल्लाको नादिमपल्ली गाउँकी २३ वर्षकी स्वाती गर्भवती थिइन् । उनलाई १८ डिेम्बरमा अछमपेट अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो । उनीसँग डाक्टरहरुले सामान्य डेलिभरी हुने बताएका थिए । स्वातीका आफन्तका अनुसार डाक्टरहरुले सबथोक सही हुने बताएका थिए । डाक्टरका अनुसार स्वातीमा कुनै मेडिकल समस्या थिएन ।

स्वतीका अनुसार अछमपेट अस्पतालमा उनलाई एउटा इन्जेक्सन दिइएको थियो । त्यसपछि लेबर रुममा लगिएको थियो । त्यहाँ डाक्टर सुधा रानीले २ पुरुष डाक्टरको साथमा उनको डेलिभरी गराउँदै थिइन् । तर, केही बेरपछि स्वातीलाई उनको थिति बिग्रिँदै गइरहेको बताइयो । डाक्टरले उनलाई हैदराबादको पेटलाबुर्ज मेटरनरी अस्पतालमा रिफर गर्ने बताए ।

स्वातीका अनुसार जब पेटलाबुर्जमा डाक्टरहरुले उनलाई जाँच गरेपछि उनका पति र परिवारलाई अछमपेट अस्पतालमा नर्मल डेलिभरी नगराइएको जानकारी दिए । डाक्टरले अछमपेट अस्पतालमा सिजेरियन डेलिभरी गराइएको र त्यस क्रममा बच्चाको टाउको काटिएको खुलासा गरे । डाक्टरहरुले बच्चाको शरीर अझै पनि गर्भवतीको गर्भमै भएकोसमेत खुलासा गरे ।

हैदराबादको पेटलाबुर्ज अस्पतालका डाक्टरहरुले फेरि अपरेशन गरेर स्वातीको गर्भबाट टाउको काटिएको बच्चाको शरीर निकाले । यो घटनापछि आक्रोशित स्वातीका आफन्तले अछमपेट अस्पतालमा तोडफोड गरे । फर्किचर तोडे । त्यसपछि जिल्ला अधिकारी र जिल्लाका मेडिकल हेल्थ अफिरसँग उजुरी गरे । तत्काल डाक्टर सुधा रानीलाई निलम्बन गरिएको छ र जाँच कमिटी गठन गरिएको छ ।

Leave a Reply