Tuesday, April 20, 2021
Home > समाचार > टिपर काण्ड : बिहानैदेखि उग्र रूप लिएकाे सुर्खेतमा यस्तो छ अहिलेकाे ताजा अवस्था… हेर्नुहाेस्

टिपर काण्ड : बिहानैदेखि उग्र रूप लिएकाे सुर्खेतमा यस्तो छ अहिलेकाे ताजा अवस्था… हेर्नुहाेस्

वीरेन्द्रनगरमा एक युवकको ज्यान गएपछि उत्पन्न तनाव अब कम हुने संकेत देखा परेको छ । दुई पक्षबीच पाँच बुँदे सहमति भएपछि तनाब कम भएको हो । मृ तकका आफन्त र स्थानीयवासीले बिहानैदेखि वीरेन्द्रनगरमा प्रदर्शन गर्नुका साथै यातायात बन्द गरेपछि टिपरधनी र चालकलाई ज’न्मकै’दको सजाय हुनुपर्ने, आन्दोलनमा घाइते भएकाको उपचारका साथै उचित क्षतिपूर्ति उपलब्ध गराउनुपर्ने मागसहित मृ तकका आफन्त पुनः सडकमा उत्रिएका थिए ।

वीरेन्द्रचोक, एरिचोकलगायतका स्थानमा तनाव बढेपछि बाक्लो सङ्ख्यामा सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको थियो । वीरेन्द्रचोकमा प्रदर्शनकारीलाई नियन्त्रणमा लिन खोज्दा प्रहरीको लाट्ठी लागेर दैलेखका ११ वर्षीय विमल नेपाली घाइते हुनुभएको छ । उहाँको दाँत झर्नुका साथै ओठमा चोट लागेको छ । प्रहरीले सोही स्थानबाट आठ प्रदर्शनकारीलाई नियन्त्रणमा लिएको छ ।

घटनाको तेस्रो दिनसम्म पनि सुर्खेतको अवस्था सामान्य हुन नसकेपछि व्यवसायीले प्रहरी प्रशासनप्रति आक्रोश पोखेका थिए । पीडित र पीडक पक्षबीच वार्ताको सहजीकरण गर्नुको साटो प्रहरी–प्रशासनले अनावश्यक धरपकड गरेको व्यवसायीको आरोप छ । सुर्खेत उद्योग वाणिज्य सङ्घले पनि प्रहरी प्रशासनले शान्ति सुरक्षा कायम गर्न नसकेको प्रतिक्रिया दिएको छ ।

तीन दिनको प्रयासपछि आज पीडितपक्ष र प्रशासनबीच पाँच बुँदे सहमति भएपछि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता भएका छन् । प्रहरी नियन्त्रणमा रहेका टिपर चालक राजकुमार बोहोराविरुद्ध कारबाहीका लागि पीडित पक्षले किटानी जाहेरी दिइ प्रकृया अघि बढाउने र घटनालाई लिएर भएका सबै आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता लिने सहमति भएको हो ।

पीडित पक्षलाई कानुन बामोजिम दिइने क्षतिपूर्तिको लागि तत्काल प्रक्रिया अघि बढाउने, पीडित पक्षलाई थप राहतका र आन्दोलनका क्रममा घाइते भएकाहरुको उपचारको लागि कर्णाली प्रदेश सरकारसँग अनुरोध गर्ने सहमतिसमेत भएको छ । योसँगै श’व पो’ष्टमा’र्टम गरी सद्गत गर्न आफन्त तयार भएका हुन् ।

“टिपरधनी हरि बिसी सम्पर्कमा आउनुभयो, अहिले वार्ता भइरहेको छ”, उहाँले भन्नुभयो । चालक वीरेन्द्रनगर–१० का राजकुमार बोहरालाई भने प्रहरीले नियन्त्रणमा लिई अनुसन्धान अघि बढाइसकेको छ । मङ्गलबार बिहान वीरेन्द्रनगर नगरपालिका–३ गौतम चोकमा भे१ख २२४२ नंको टिपरको ठक्करबाट कालीकोट महाबै गाउँपालिका–३ सिमखेतका २१ वर्षीय केशर सिंहको घटनास्थलमै मृ त्यु भएको थियो ।

One thought on “टिपर काण्ड : बिहानैदेखि उग्र रूप लिएकाे सुर्खेतमा यस्तो छ अहिलेकाे ताजा अवस्था… हेर्नुहाेस्

Leave a Reply