Friday, April 16, 2021
Home > रोचक > अन्तिम सँस्कारका लागि चितामा राखिएकाे श’वले टाउकाे हल्लाएपछि मलामीकाे भयो भागाभाग!

अन्तिम सँस्कारका लागि चितामा राखिएकाे श’वले टाउकाे हल्लाएपछि मलामीकाे भयो भागाभाग!

अन्तिम संस्कारका लागि श’वलाई चितामा राखिएको थियो । चितामा आ’गोसमेत लगाइएको थियो । तर एक्कासी चितामाथि राखिएका ती व्यक्तिले टाउको हल्लाएपछि कोकोहोलो मच्चियो । मृ त ठानिएका व्यक्ति चल्मलाउन थालेपछि केही मलामी भागेको भारतीय मिडिया आजतकले बताएको छ । भारतको ओडिशाकाे गाउँका स्थानीय सिमाञ्चल मलिकलाई अन्तिम संस्कार गर्दै गर्दा टाउको हल्लाएको देखेपछि उनलाई सामुदायिका स्वास्थ्य केन्द्र पुर्‍याइएको थियो ।

‘केही सेकेन्डको अन्तरालमा उनी हल्लिन थाले, उनले मुखबाट सास पनि फेर्न थाले । हामीले हतारहतार चिताको आगो निभायौं र थाहा पायौं कि सिमाञ्चल मृ त होइन बेहोस् मात्र भएका रहेछन्,’ आफन्त मुरलीधर मल्लिकले भने । डाक्टरका अनुसार अस्पताल भर्ना हुँदा सिमाञ्चलको नाडीको गती निकै कम थियो । स्था

नीयले उनको स्वास्थ्य परीक्षण नगरीकनै अन्तिम संस्कारका लागि लगिएको डाक्टरले बताए । ‘यो ठिक भएन । डाक्टरले मृ त घोषणा गरिसकेपछि अथवा श वको पोस्टमार्टमपछि मात्रै अन्तिम संस्कार गरिनुपर्छ,’ डाक्टरले भने । पुलिसका अनुसार मलिक शनिबार बाख्रा र भेडा चराउन जंगल गएका थिए तर बेलुकासम्म वस्तु फर्किसकेपछि पनि उनी फिर्ता नभएपछि परिवारले खोज्न जाँदा उनलाई नजिकैको जंगलमा अचेत लडिरहेको भेटेका थिए ।

पसल फोडेर प्याज चोरी, पैसा जस्ताको त्यस्तै

पछिल्लो समय नेपाली बजारमा मात्रै नभएर भारत बंगलादेशमा पनि प्याजको मूल्य दिनदिनै आकाशिदै गएको छ । प्याजको मूल्य आकाशिएसँगे चोरले पसलबाट पैसा होइन प्याज चोर्न थालेका छन्। भारतको पश्चिम बंगालस्थित पूर्वमिदनापुरमा एक सब्जी पसल फोडेर चोरले प्याज चाेरेकाे छ । अचम्मको कुरा के छ भने चोरहरूले पसलमा राखिएको पैसा भने छुँदा पनि छोएनन्, केवल प्याज, लसुन र अदुवा मात्रै लिएर भागे।

हिन्दी न्यूज १८ को अनुसार अजय दासको पसलबाट ५० हजार बराबरको प्याज र लसुन चोरी भएको छ । दासले राम्रो मूल्यमा बेच्नका लागि प्याज ठूलो भण्डारण गरेर राखेका थिए । दासले भने, ‘पछि राम्रो भाउमा बेच्नको लागि पसलभित्र प्याज भण्डार गरेर राखेको थियौँ, तर बिहान पसलमा आउँदा त सबै प्याजहरु चोरी भएछ ।’

भारतमा अहिले एक किलो प्याजको मूल्य भारू १०० रुपैयाँ पुगेकाे छ । भारतीय व्यापारीहरूले बढी मुनाफा कमाउनका लागि प्याज भण्डरान गरेर राखेको बताइएको छ ।सरकारले प्याज किन्न पनि सीमा तोकेको छ । भारतीय सरकारले प्याजको मूल्य नियन्त्रण गर्न पनि प्रयास गरिरहेको छ।

Leave a Reply