Thursday, February 25, 2021
Home > समाचार > पशुपतिमा नेपालीहरुलाई चकित पार्दै विदेशीले गरे यस्तो डान्स – हेर्नुहोस भिडियो

पशुपतिमा नेपालीहरुलाई चकित पार्दै विदेशीले गरे यस्तो डान्स – हेर्नुहोस भिडियो

भाद्र शुक्ल तृतीया अर्थात् तीज। सनातन धर्मावलम्बी महिलाहरू उमामहेश्वरको व्रत तथा पूजा–आराधना गरी मनाउँदैछन्। महिलाहरू आफ्नो पायक पर्ने शिवालयमा पुगी पूजाअर्चना गर्ने गर्दछन्। बिहान सबेरै उठी स्नान गरी दिनभर व्रत बस्ने र उमामहेश्वरको आराधना गर्ने परम्परा छ। हिमालय र मेनाकी पुत्री पार्वतीले निराहार व्रत बसी कठिन तपस्या गरेको र महादेव पति पाएको पौराणिक कथन छ ।

त्यसैले यसरी व्रत बस्दा मनोकांक्षा सिद्ध हुने विश्वासमा महिलाहरू तीजको व्रत बस्छन्। विवाहिताहरूले आफ्ना पति छोराछोरीको सुस्वास्थ्यको कामना गर्ने र अविवाहिताहरूले असल पतिको कामनामा व्रत बस्ने विश्वास गरिन्छ। काठमाडौंस्थित पशुपतिनाथ, ललितपुरको कुम्भेश्वर, सन्तानेश्वर, सिन्धुलीको कुशेश्वर, सिन्धुपाल्चोकको फटकेश्वर र दोलखाको भीमेश्वरलगायत शिवालयमा श्रद्धालुको घुइँचो लाग्छ। तीजका लागि माइतीले चेलिबेटीलाई निम्तो गर्ने, सम्भव भएसम्म सबै दिदीबहिनीहरू एकै थलोमा जम्मा हुने, अघिल्लो दिन बेलुकी ‘दर’ खाने गर्छन्। तर पशुपतिमा पुग्दा अनौठो डान्स देखिए बिदेशी युवतीहरु । भिडियो सहित:-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *