Sunday, July 11, 2021
Home > समाचार > रविन्द्र अधिकारी बसेको कुर्सीमा बस्दा भावुक भए योगेश, ‘मैले घनिष्ठ मित्र गुमाएँ’ भन्दै पुछे आँशु

रविन्द्र अधिकारी बसेको कुर्सीमा बस्दा भावुक भए योगेश, ‘मैले घनिष्ठ मित्र गुमाएँ’ भन्दै पुछे आँशु

काठमाडौं, १५ साउन । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीवाट मन्त्री पदको सपथ लिएपछि पर्यटन मन्त्रालय पुगेका योगेश भट्टराई दिवंगत मन्त्री रवीन्द्र अधिकारीलाई सम्झिएर भावुक बने। कुर्चीमा बस्ने बित्तिकै उनी अधिकारीलाई सम्झेर भावुक बनेका थिए । रविन्द्र र योगेश संगसंगै विद्यार्थी राजनीतिवाट मुल पार्टीमा आएका नेता हुन् । उनीहरुको राजनीतिक संघर्ष पनि संगसंगै भएको हो । उनीहरु राजनीतिक दलका नेताका रुपमा भन्दा पनि साथीका रुपमा निकै घनिष्ट थिए । कुर्चिमा बस्दै गर्दा योगेशले भने ‘मैले घनिष्ठ मित्र गुमाएँ। आज परिस्थिति र घटनाक्रमले उहाँको कुर्सीमा बस्न आइपुगेको छु । उनले मन्त्रालयको काम गर्दा रवीन्द्रलाई कहिल्यै नबिर्सने प्रतिवद्धता समेत गरेका छन् । योगेशले भने, ‘म उहाँलाई बिर्सन सक्दिनँ।

गत वर्ष फागुन १५ गते तत्कालीन पर्यटनमन्त्री अधिकारीको हेलिकप्टर दुर्घटनामा निधन भएपछि खाली भएको मन्त्रालयको नेतृत्वका लागि योगेशले आज सपथ लिएका हुन् । उनले आफुले सामुहिकतामा विश्वास गर्ने भएकाले टिममा कोही ठूलो र सानो नभएको बताए।

उनले आफु त्यो कुर्चिमा पुग्नु आकस्मिक अवस्थाको परिणाम भएको बताएका छन् । कार्यालय सहयोगीदेखि सचिवज्यू सबै हामी साथी हौँ। टिमलाई गति दिने मेरो भूमिका हुन्छ’, उनले भने, ‘म यहाँ कसैलाई काम लगाउन आएको होइन। म तपाईंहरुले लगाएको काम गर्न आएको हुँ। कस्तो काम गर्दा इज्ज्त बढ्छ रु के काम गर्दा सफलता मिल्छ रु त्यो कुरा तपाईंहरुले ख्याल गर्नुपर्ने हुन्छ।’

उनले आफ्नो कार्यकालमा सबैको साथ र सहयोगको अपेक्षा गरेको पनि बताए । मन्त्री भट्टराईले भ्रमण वर्ष २०२० को लक्ष्य सफल पार्ने उल्लेख गरे। त्यसका लागि सम्पूर्ण संयन्त्र प्रयोग हुने उनको भनाइ छ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!