Wednesday, July 14, 2021
Home > समाचार > काठमाडौँ जाँदै गरेको टाटोसुमोमाथि बज्रियो ठुलो ढुङ्गो, दुई जनाको मृ*त्यु, ७ जना घा*इते

काठमाडौँ जाँदै गरेको टाटोसुमोमाथि बज्रियो ठुलो ढुङ्गो, दुई जनाको मृ*त्यु, ७ जना घा*इते

रसुवागढीबाट काठमाडौँ जाँदै गरेको टाटोसुमो आज साँझ टिपुरेको तातोपानी इलाकामा दुर्घ*टना हुँदा दुई जनाको मृ*त्यु भएको छ । जिल्ला प्रहरी प्रवक्ता प्रहरी निरीक्षक ईश्वरी भण्डारीका अनुसार सो दुर्घटनामा दुई जनाको मृ*त्यु भएको र सात घा*इते भएका छन् ।

मृ*त्यु हुने र घाइतेको पहिचान खुलेको छैन । ना१ज ७८२४ नंको टाटासुमो काठमाडौँतर्फ आउँदै गर्दा पहिरोसँगै आएको ठूलो ढुङ्गाले लागी दुर्घटना भएको हो । सात घाइतेमध्ये एकको अवस्था गम्भीर रहेको र दुर्घट*नास्थलमा उद्धारका लागि प्रहरी परिचालन भएको र विस्तृत विवरण आउन बाँकी रहेको प्रहरी प्रवक्ता भण्डारीले बताउनुभयो ।टाटासुमोमा सवार १० मध्ये चालक भने सकुशल रहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस : विजयपुरमा बेलिब्रिजबाट यातायात सञ्चालन

पर्यटकीय शहर पोखरा प्रवेशको मुख्यद्वार विजयपुर खोलामाथि बेलिब्रिज (पुल) सञ्चालनमा ल्याइएको छ । विजयपुर खोलामाथि एक दशकअघि निर्माण गरिएको पक्की मोटरेवल पुलको स्टिल बिम चर्किदा ठूला भार क्षमताका यातायातका साधन पुलबाट आवतजावत रोक लगाइएकामा आज साँझबाट बेलिब्रिज सञ्चालनमा ल्याएर यातायात वारपार शुरु गरिएको डिभिजन सडक कार्यालय पोखराका प्रमुख हरिप्रसाद पोखरेलले जानकारी दिनुभयो ।

गत फागुनमा पक्की पुल जीर्ण भएको पाइएपछि १० टनभन्दा माथिका गाडीलाई खोलामाथि डाइभर्सन निर्माण गरेर वारपार गरिएकामा पटक–पटकको बाढीले अस्थायी डाइभर्सनमा क्षति पु¥याउँदा मालबाहक सवारी ठप्प बनेको थियो ।पछिल्लोपटक यही साउन ६ गते बाढीले डाइभर्सनमा क्षति गर्दा ठूला साधन गगनगौँडामै अलपत्र परेका थिए । कतिपय साधन वैकल्पिक बाटोबाट तथा कतिपयले स्याङ्जा हुँदै पोखरा प्रवेश गरेर पर्वत, बागलुङ, म्याग्दीलगायतको गन्तव्यमा पुगेका थिए । बेलिब्रिज सञ्चालनसँगै लामो समयदेखि बीचबाटोमा अलपत्र परेका मालबाहक साधन आ–आफ्नो गन्तव्यतिर लागेका छन् ।

पटक–पटक बाढीले डाइभर्सन बगाएपछि त्यसको मर्मतलाई छाडेर बेलिब्रिज निर्माणलाई तीव्रता दिइएको थियो । कार्यालयका अनुसार दुई लेनको सो बेलिब्रिज पुल ५० मिटर लामोे र भारबहन क्षमता १०० टन रहेकोछ । बेलिब्रिज निर्माणका लागि सडक कार्यालयले रु दुई करोड २० लाख लागतमा सगरमाथा÷जेजे ज्वाइन्ट भेन्चर कम्पनीसँग सम्झौता गरेको थियो । बेलिब्रिज अस्थायी पुल भए पनि यसलाई १० वर्ष प्रयोगमा ल्याउन मिल्ने बताइन्छ ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!