Friday, September 25, 2020
Home > समाचार > कोरिया र दुबई त्यागेर तिन युवा मिलि पोखरामा थालेको व्यवसाय सरकारले चौपट बनायो, सरकारले रोजगार दिनु त कहा हो कहा आफैले गर्नेको पनि पेटमा यस्तो लात (पुरा भिडियो)

कोरिया र दुबई त्यागेर तिन युवा मिलि पोखरामा थालेको व्यवसाय सरकारले चौपट बनायो, सरकारले रोजगार दिनु त कहा हो कहा आफैले गर्नेको पनि पेटमा यस्तो लात (पुरा भिडियो)

दुबई त्यागेर तिन युवा मिलि पोखरामा थालेको व्यवसाय सरकारले चौपट बनायो, सरकारले रोजगार दिनु त कहा हो कहा आफैले गर्नेको पनि पेटमा यस्तो लात (पुरा भिडियो)
पोखरा । देशभरका युवाहरु अहिले बैदेशिक रोजगारमा छन् । लाखौ उर्बर युवाहरु नै विदेश बनाउन गएपछि नेपाल कसरी बिकाश हुन्छ ? त्यहि भएर स्वदेश मै रोजगार सिर्जना गरेर युवाहरुलाई देश फिर्ता ल्याउनु ठुलो चुनौतीको विषय बनेको छ । सरकारले पनि विभिन्न योजनाहरु त ल्याए तर त्यसले कुनै प्रभावकारी भूमिका खेल्न सकेको छैन । त्यसैले त दिन दिन नेपाली युवाहरुको बैदेशिक यात्रा बढ्दो छ ।

बैदेशिक रोजगारमा रहेका युवाहरुलाई स्वदेश मै रोजगार दिन नेपाल सरकारले पहल र भूमिका खेल्नु पर्नेमा यता पोखरामा भने उल्टै लगानी चौपट हुने अवस्थाको सिर्जना भएको छ । बैदेशिक रोजगारी त्यागेर आफ्नै देशमा पसिना बगाउछु भन्ने तिन युवाहरु अनिल मगर, चन्द्र बहादुर नेपाली र खड्ग बहादुर दमाईले पोखराको एकान्त ठाउमा पशुपालन ब्यबसाय सुरु गरे । उनीहरुले बंगुर, बाख्रा र कुखुरा पाल्न थालेको मात्र एक वर्ष भएको थियो तर उनीहरुलाई एकाएक ठुलो झड्का लाग्यो । कारण उनीहरुले दानापानी ल्याउने गरेको तुइन नै सरकारले हटाइदियो ।

विना कुनै विकल्प एकाएक तुइन हटाइ दिएपछि उनीहरुलाई ठुलो धक्का लागेको छ । बंगुरलाई दाना ल्याउने बाटो नै बन्द भएपछी उनीहरुको ब्यबसाय चौपट हुने अवस्थामा पुगेको उनीहरु बताउछन । तिन जनाको गरेर करिब एक करोडको लगानी रहेको उक्त ब्यबसाय संचालनमा चुनौती थपिएको छ । अब फेरी विदेश नै जाने की के गर्ने उनीहरु अन्योलमा छन ।

उनीहरुसंग गरिएको कुराकानी हेर्नुहोस :

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!