Tuesday, September 29, 2020
Home > समाचार > स्याङ्ग्जाका युवक बनेपाबाट पक्राउ परेपछि, स्थिति तनावग्रस्त, कडा सुरक्षा

स्याङ्ग्जाका युवक बनेपाबाट पक्राउ परेपछि, स्थिति तनावग्रस्त, कडा सुरक्षा

काठमाडौँ : सिरिन्ज आक्रमणमा संलग्न भएको आरोपमा बनेपाबाट एकजना पक्राउ परेपछि स्थिति तनावग्रस्त बनेको छ ।सोमबार दिउँसो काभ्रेको बनेपास्थित चारदोबाटोभन्ने स्थानबाट सिरिन्ज आतंकमा संलग्न भएको आशंकामा स्याङ्जाका एक युवक पक्राउ परेपछि स्थानीयले सार्वजनिक गरि कडा कारबाही गर्न माग गर्दै प्रदर्शन गरेका हुन् ।बनेपामा करिब एक साता अघि आफ्नो हातमा सिरिन्ज खोपिएको भन्दै एक युवतीले दिएको उजूरीको आरोपमा एकजनालाई पक्राउ गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय काभ्रेका प्रमुख एसपी जयराज सापकोटाले जानकारी दिए ।उनका अनुसार सिरिन्ज हान्ने काम बढ्दै गएपछि अनुसन्धान गर्ने क्रममा बनेपाबाट राम (नाम परिवर्तित) पक्राउ परेका हुन् । स्थानियले दिएको विशेष सूचनाका आधारमा युवक पक्राउ परेपछि थप स्थानीय जम्मा भइप्रदर्शन गर्न थालेपछि सुरक्षा व्यवस्था कडा बनाइएको हो ।

यसअघि यस्तै घटनामा संलग्न एकजनालाई प्रहरीले काठमाडौँबाट नियन्त्रणमा लिएको थियो । प्रहरीले पक्राउ परेका युवकको नाम गोप्य राखेको छ कोठामा आइतबार बिहान मृत अवस्थामा फेला परेकी छिन् । रामेछाप, लिखु तामाकोशी गाउँपालिका–१ दुरागाउँ बरडाँडा बस्ने ‍६५ वर्षीया सुन्तली सार्की सोही ठाउँस्थित भिरबाट खसेर मृत्यु भएको अवस्थामा आइतबार बिहान फेला परेकी छन् । झापा, दमक नगरपालिका–२ हुम्सेदुम्से सामुदायिक वनको जंगलमा इलाम चुलाचुली गाउँपालिका–५ बस्ने ५० वर्षीय अर्जुन राई आइतबार बिहान मृत अवस्थामा फेला परेका छन् । यस सम्बन्धमा आवश्यक अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ । काठमाडौं । हालसालै काठमाडौँको डल्लुुलगायत केही स्थानमा अनौठो प्रकृतिको दुुई घटना भए । एक युवतीलाई किला घोप्ने र अर्को युवतीलाई देख्ने बित्तिकै गुप्ताङ्ग देखाउने । किला घोपिएको घटना सामाजिक सञ्जालमार्फत सिरिञ्ज आक्रमणका रुपमा दुुस्प्रचार हुँदा आम जनमासमा एक किसिमको त्रास फैलियो । यद्यपि घटना अन्य आपराधिक घटनाभन्दा पृथक खालको थियो ।

रोग सङ्क्रमण हुने डरले पीडितहरु उपचारका लागि शुुक्रराज ट्रपिकल तथा सरुवा रोग अस्पतालमा पुुगे । रामेछाप घर भई हाल काठमाडौँको नैकाप बस्ने ३० वर्षीय सन्तोष कार्की पक्राउ परेपछि भने घटनामा सिरिञ्जको प्रयोग होइन काँटी प्रयोग भएको खुुलेपछि त्रास केही हदमा हराउँदै गएको छ तर अहिले पनि कुनै सामान्य पिड्को देखियो वा हिँड्दा कसैसँग ठोक्कियो या कोतरियो भने पनि घोचेर भाग्यो भनेर प्रहरीमा आउने क्रम कायमै रहेको महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौँका प्रहरी नायब उपरीक्षक होविन्द्र बोगटी अनुभव सुनाउँछन् । मिडियाबाट गलत प्रचार भइदिँदा सामाजिक त्रास उत्पन्न भएको उनको भनाइ छ । उनीविरुद्ध मुलुकी अपराध ९संहिता० ऐन २०७४, परिच्छेद ५ को दफा १०४ मा सामाजिक हित, स्वास्थ्य, सुरक्षा, सुविधा, नैतिकता विरुद्धको कसुरअन्तर्गत मुद्दा चलाइएको छ । छ महिलाको लिखित उजुरीमा मुद्दा चलिरहेको छ ।अर्को अनौठो घटना असारको दोस्रो साता काठमाडौँको बनस्थलीको एक गल्लीमा भयो । क्याम्पस पढ्न जाने–आउने क्रममा गल्लीमा बसेर बारा कलैयाका ३९ वर्षीय जादुलाल कुर्मीले छात्रालाई गुप्ताङ्ग देखाएर अश्लील हर्कत गरे । पीडितहरुको उजुरीका आधारमा पक्राउ परेका उनले प्रहरीसँगको बयानका क्रममा आफूलाई रमाइलो लाग्ने गरेकाले गुप्ताङ्ग देखाउने गरेको बताएका बालाजु प्रहरी वृत्तका प्रमुख प्रहरी नायब उपरीक्षक बालनरसिंह रानाले बताए । उनीमाथि मुलुकी अपराध ९संहिता० ऐन २०७४ को परिच्छेद ५ को दफा १२२ अनुसार सार्वजनिक स्थानमा गुप्ताङ्ग देखाएको कसुरमा मुद्दा चलाइएको छ ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!