Monday, March 8, 2021
Home > समाचार > काठमाडौं भित्र हिंजाेकै दिनमा देखिएका भिन्न दुई दृश्यहरू, के पाउनुभो? सेयर गर्नुहाेला

काठमाडौं भित्र हिंजाेकै दिनमा देखिएका भिन्न दुई दृश्यहरू, के पाउनुभो? सेयर गर्नुहाेला

एक दृश्य भारतिय प्रधानमन्त्री माेदीकाे स्वागतका लागि एयरपोर्ट देखि साेल्टी हाेटल सम्मकाे रंगरोगन गर्दै गरेकाे अर्को अाम सर्वसाधारण हिंडिरहेकाे चाबहिल, जाेरपाटीकाे दृश्य कती फरक छ । समय मात्र केही फरक हाेला दिन एकै हाे ठाउँमा अाेर-पर हाेला हाे काठमाडौं नै एकातिर सडक धाेएर सफा रंगरोगन गरिदैछ अर्कोतिर धान राेप्ने खेत हाे कि गाडी कुदाउने सडक छुट्याउन गाह्रो छ ।

हाे विदेशी पाउनालाई स्वागत गरिनुपर्छ सम्मान गरिनुपर्छ सम्मान र स्वागतमा कुनै प्रकारको कन्जुस्याइँ गरिनु हुदैन तर एक दिन अाउने पाउनाका लागि सडक पखाल्ने देखि रंगरोगन गर्ने तर हरदिन रहपल हरक्षण हिंड्ने जनतातिर मात्र चुनावकाे बेला हेर्ने परिपाटी कहिलेसम्म सरकार ?

भुकम्पले थिलाथिला भएकाे देश माथि अमानवीय नाकाबन्दी गर्ने भारतीय प्रधानमन्त्रीको स्वागत नेपाली जनताकाे जीवन भन्दा माथि कसरी हुन पुग्याे सरकार ? एक दिन अाउने विदेशीका लागि रंगिएका सडकले हरदिनकाे लाज ढाेक्छ र सरकार ? दुश्मनलाई कसरी स्वागत गर्नुपर्छ भन्ने उदाहरण देखाएकाे हाे कि लम्पसारवादकाे पराकाष्ठा देखाएकाे ? करोडौं जनताकाे राेजिराेटी बन्द गर्ने दुष्ट पापीहरूकाे स्वागतका लागि याे तामझाम सर्वसाधारण जनता हिलाम्मे देख्दा नाकाबन्दीकाे बेला अाधा पेट खाएर बाँचेका अाम जनताले के साेच्ने जनताको सरकार कि भारतिय बफादार ?

काठमाडौंमा एकैदिनमा देखिएका केहि दृश्यहरू एकातिर भारतीय प्रधानमन्त्री हिंड्ने बाटाे अर्कोतिर सर्वसाधारण हिंड्दैगरेकाे ।

तस्विरः रातोपाटी र लोकान्तरबाट ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *