Friday, May 27, 2022
Home > जीवनशैली > ३ वर्षपछि अाज बैशाख पूर्णिमाको दिन विशेष सिद्धि योग बन्दै, यस्ता व्यक्तिले पाउनेछन् लाभ

३ वर्षपछि अाज बैशाख पूर्णिमाको दिन विशेष सिद्धि योग बन्दै, यस्ता व्यक्तिले पाउनेछन् लाभ

काठमाडौँ । सनातन धर्ममा बैशाख पूर्णिमाको विशेष महत्व रहेको छ । र यस पटक भोलि बैशाख १६ गते चण्डी पूर्णिमामा परेको छ । यस बैशाख पूर्णिमाको दिन विशेष संयोग पनि बन्न गइरहेको छ ।भोलि यस पटक ३० अप्रिल बैशाख पूर्णिमाको दिन तीन वर्ष पछि सिद्धि योग बन्न गईरहेको छ । ज्योतिष शास्त्र र धर्म-कर्मका जानकारी अनुसार यो अत्यन्तै खास योग हो । धन लाभको साथ-साथै सबै किसिमका मनोकामना पूरा गर्नको लागि अनुकूल छ ।

यस्तोमा यस अवसरमा आज हामी यस्ता केही उपायको बारेमा बताउँन गइरहेका छौँ, जुन उपाय यदि अपनाउने हो भने धन सम्बन्धी सबै मनोकामना पूरा हुन्छ ।

पूर्णिमा सोमबार पर्ने भएकोले यसलाई सोमवर्ती पूर्णिमा पनि भनिन्छ, साथै यस पटक पूर्णिमाको दिन बुद्ध जयन्ती पनि परेको छ । यस्तोमा बैशाख पूर्णिमाको दिन यस्तो संयोग तीन वर्ष पछि बन्ने भएको छ जुन यस पछि फेरी आगामी सन् २०२२ मा बन्नेछ ।

त्यस्तै यस दिन सिद्धी योगको स्वामी गणपति हुन् जसले आफ्नो भक्तको हरेक किसिमका सिद्धी प्रदान गर्दछ । यस्तोमा यस दिन सिद्धी प्राप्तिको लागि खास महत्व छ, यसैगरी बैशाख पूर्णिमामा देवी लक्ष्मी माको पनि पूजा गर्ने गरिन्छ ।यस्तोमा यस दिन केही उपाय धन प्राप्तिको लागि अत्यन्तै प्रभावकारी हुन् सक्छ ।

» यदि तपाईसँग पूराना चाँदीका सिक्काहरु छन् भने त्यसमा बेसार र फूल लगाएर त्यसलाई बाकस/सन्दुक/दराजमा राख्नुहोला । यसो गर्दा घरको सुरक्षा बढ्छ र सुख-सौभाग्यमा वृद्दि हुन्छ ।

»भोलि बैशाख पूर्णिमाको दिन बिहान चाँडै उठ्नुहोस र स्नान गरी विधिवत रुपमा माता लक्ष्मीको पूजा-अर्चना गर्नुहोला । घरको मन्दिरमा देवी लक्ष्मीको मूर्तिमा कमलको फूल चढाउनुहोला र सेतो रंगको मिठाइ पनि चढाउनुहोला ।

पूजा गर्दाको समयमा माता लक्ष्मीसँग आफ्नो धन सम्बन्धी समस्या निवारणको लागि प्रार्थना गर्नुहोला । यसरी तपाईले गर्नुभएको बिन्ती अवश्य माता लक्ष्मीले सुन्नेछिन् र तपाईको धन सम्बन्धी सबै किसिमका समस्याहरु समाप्त हुनेछ

»पूर्णिमाको दिन साँझ घरको ईशान कोण यानी कि उत्तर-पूर्व दिशामा गाईको घ्युको दीप बाल्नुहोला । ख्याल गर्नुहोला बत्तीमा धागोको स्थानमा रातो रंगको धागो प्रयोग गर्नुहोला ।साथै दियोमा थोरै केसर पनि हाल्नुहोला । यस्तो गर्दा घरमा धनको नयाँ श्रोत बन्ने छ ।

»पूर्णिमामा पूजाको समयमा लक्ष्मीलाई कमलको फूल अर्पित गर्नुहोला । यसले देवी लक्ष्मी प्रसन्न हुनेछिन र धन लाभको लागि नयाँ योग बन्छ ।

»त्यस्तै पूर्णिमाको दिन श्रीयन्त्रको पूजा पनि अत्यन्तै लाभकारी सिद्ध हुन्छ । यदि तपाईसँग श्रीयन्त्र छैन भने यस दिन आफ्नो पूजा स्थानमा श्रीयन्त्रको स्थापना गर्नुहोला र यसको पूजा गर्नुहोला । साथै यस पछि प्रतिदिन यसको पूजा गर्नुहोला ।

»यस दिन कुमारी कन्यालाई भोजन गराउनुहोला र उनीहरुलाई उपहार स्वरूप केही दिनुहोला । यस्तो गर्दा देवी लक्ष्मी प्रसन्न हुन्छिन् र उनकी कृपाले सुख-समृद्धि प्राप्त हुनेछ ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!