Tuesday, January 18, 2022
Home > समाचार > प्रचण्डले पत्नी सितालाई अस्पतालमा भर्ना गरेनन

प्रचण्डले पत्नी सितालाई अस्पतालमा भर्ना गरेनन

अमेरिका : नेकपा अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड पत्नी सीता दाहालको मंगलबार अमेरिकाको जोन हप्किन्स अस्पतालमा चेकजाँज गरिएको छ । बंशानुगत पार्किन्सन रोगबाट ग्रसित सीतालाई चेकजाँच गरिएको र चिकित्सकको सल्लाह बमोजिम अन्य प्रकृया सुरु गरिने पारिवारिक श्रोतले जानकारी दिएको छ ।

सीतालाई अस्पताल भर्ना नगरिएको र मंगलबारको रिर्पोटपछि अन्य उपचार गरिने जनाइएको छ । सीता सुगर र उच्च रक्तचापबाटसमेत ग्रसित छिन् । पत्नी सीताको उपचारका लागि प्रचण्डले यस अगाडी सिंगापुर लगेका थिए । छोरा प्रकाश दाहालको अचानक मृत्यु भएपछि सीता थप बिरामी परेकी हुन् ।

सीताको उपचारको सबै समन्वय वासिङटन डिसीस्थित नेपाली राजदूतावासले गरेको छ । नेकपा अध्यक्ष दाहाल, पत्नी सीता, छोरी गंगा र नर्स अम्बिका पुडासैनीका साथ सोमबार अमेरिकाको वासिङटन डिसी आइपुगेका थिए ।

तत्कालीन विद्रोही माओवादीका नेता प्रचण्डविरुद्ध कुनैपनि गतिविधि नहोस भनेर अमेरिकी सरकारलनो इन्भेष्टिगेशन सर्कुलर जारी गरेको छ । यसको अर्थ उनकाविरुद्धमा कुनै पनि उजुरी हुनेछैन्। अमेरिकी सरकारले यस प्रकारको सर्कुलर यसअगाडी भारतीय नेताहरु सोयिना गान्धी र नरेन्द्र मोदीको भ्रमणका बेला जारी गरेको थियो ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!