Friday, March 5, 2021
Home > समाचार > Breking News:सेयर गरि बिरोधमा उत्रिउ ..भारतीय एसएसबीको टिमले फेरी नेपाली जनता र प्रहरी माथि हातपात – नया भिडियो

Breking News:सेयर गरि बिरोधमा उत्रिउ ..भारतीय एसएसबीको टिमले फेरी नेपाली जनता र प्रहरी माथि हातपात – नया भिडियो

बिचफांटा, कन्चनपुर। भारतीय सीमा सुरक्षा बल एसएसबीले बुधबार भत्काई दिएका छन्। भारतीय सीमा सुरक्षा बल एसएसबीले बुधबार भत्काई दिएका छन्।

नेपाल-भारत सीमा स्तम्भ नम्बर 1 9 4 नजिक नेपाली भुमिमा गाडिएका सुरु गरिएका पोलहरू अन्तरास्ट्रिय मर्यादा उल्लेन गर्दै ठूलो संख्यामा आए एसएसबीको जत्थाले बल प्रयोग गरी भत्काएका हुन। सीमा क्षेत्र कुनै बिवाद वा समस्या देख्दछ दुबै देशको प्रशासन र सरकार संग समन्वय गरी बिवाद सल्याउन प्रचलित नियम उंगंघन गरी पुनर्वासको बिचफाँटामा आज एसएसबीले देखाइएको व्यवहार अन्तरास्ट्रिय कोट्याटिक मर्यादा बिपरित देख्यो।


बुधबार बिहान 12 बजेतिर भारतीय सीमा सुरक्षा बल एसएसबीको 3 9 औं बटालियनमा शलापा क्याम्पबाट सयौं नम्बरमा आइपुग्यो। भारतीय सीमा सुरक्षा बलको टोलीले नेपाल पुलिसले तत्काल नितकाउन भने पनि अटेर गरी भत्काई दिएका हुन। भारतीय दुधवा राष्ट्रिय निकुञ्ज बाट नियमित नेपाली बस्तीमा प्रवेश गरी अन्नबाली र घरबास सुरक्षाको लागि स्थानीयले उठाएको कोष र नगरपालिकाको बजेटमा उक्त स्थानमा सर्यो ऊर्जामा आधारित विद्युतीय तारबार बनाउने सुरु सुरु भयो।

यो अघि गरिएको दुईपक्षिय सम्झौता अनुसारको स्थानमा नै तारबार गर्दा पनि भारतीय प्रहरीले बल प्रयोग गरेको तारबार उखेलेर फालेका पुनरागमन नगरपालिका 9 का वडा अदार नारायण प्रसाद जैशीले बताए। एसएसबीले विभिन्न स्थानहरूमा बारम्बार रोक लगाइएको छ।

समस्या समाधानका लागि 2-4 दिन म नेपाल भारतको संयुक्त सिमा सर्वे टोली आईपुग्ने र सिमा निर्धारण गरीने पनि प्रहरी निरीक्षक टमटाले बताए। प्रमुख जीवन राज थापाले भने, “भारतको सिमावर्ती जङ्गलबाट बर्सेनी हत्तीको बाथन आएर नेपालीको अनानाबाली नक्सक्किने भएकोले नगरपालिकाको बजेटबाट नेपाली भूमीमा तारबार गर्न खोज पनि।”

भारतको दादागिरी र हेपाहा प्रबृतीले मात्र सिमा समस्या समाधान हुन नसके नगर प्रमुख थापाले बताए। पश्चिम नेपालका धेरै स्थानमा बिगत केही समय यता विभिन्न स्थानमा नेपाल-भारत सीमा क्षेत्र बिवाद देखेर आएका छन्। बुधबार दिउँसो पुनर्वासको बिचफाँटामा केही बेर देखाएको बिवाद सामान्य भएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी कुमार खड्काले बताए। उनले भने “नेपाल-भारत सीमामा यो खालका बिवाद देख्दछन् अब त्यहाँको अबस्था सामान्य रहेको छ”।

पछिल्लो वर्ष पुनर्वासको आनन्द मा बजार मा एसएसबीले यस प्रकारको अवरोध गर्दा ठुलो घटना हुन पुग्यो। काठमाडौ, चैत्र 2 – नेपालका विभिन्न क्षेत्रका विभिन्न क्षेत्रका विभिन्न क्षेत्रका विभिन्न क्षेत्रका विभिन्न क्षेत्रका विभिन्न क्षेत्रका विभिन्न क्षेत्रका विभिन्न क्षेत्रहरुका विभिन्न क्षेत्रहरुका विभिन्न क्षेत्रहरुका विभिन्न क्षेत्रहरुका विभिन्न क्षेत्रहरुका विभिन्न क्षेत्रहरुका विभिन्न क्षेत्रहरुका विभिन्न क्षेत्रहरुका विभिन्न क्षेत्रहरुका बारेमा जानकारी गराइएको छ दीगो सिमा निर्धारण नगदाँ सम्म नेपाल भारत बिचकाे सिमा समस्याको अन्त्य नभएका ज्ञात जानकारीकारहरू बताउँछन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *