Tuesday, January 18, 2022
Home > समाचार > नेपालका नदीमा पानीजहाज संचालन भएको देख्ने नेपाली जनताको बर्षौंदेखिको सपना अब पूरा हुदै…

नेपालका नदीमा पानीजहाज संचालन भएको देख्ने नेपाली जनताको बर्षौंदेखिको सपना अब पूरा हुदै…

काठमाडौं । नेपालका नदीमा पानीजहाज संचालन भएको देख्ने नेपाली जनताको बर्षौंदेखिको सपना अब पूरा हुने भएको छ । सरकारले कोसी र नारायणी नदीमा आगामी एक बर्षभित्र पानीजहाज संचालन प्रक्रिया अगाडि बढाउने भएपछि नेपाली जनताको त्यो सपना पुरा हुने भएको खबर आजको राजधानी दैनिकमा छ। पानीजहाज संचालनका लागि सरकारले यससम्बन्धी कार्यालय स्थापना गर्ने निर्णय एकसाता अघि नै गरिसकेको छ ।

सोही कार्यालयमार्फत पानीजहाज दर्तालगायत आवश्यक सम्पूर्ण प्रक्रिया अघि बढाउने बताइएको छ । पानीजहाज कार्यालय स्थापनासँगै जहाज संचालन गर्ने प्रक्रिया औपचारिक रुपमा अघि बढ्ने जल तथा उर्जा आयोगले जनाएको छ । आयोगका सहसचिब माधव बेलबासेले भने,‘कार्यालय स्थापनासँगै यससम्बन्धी प्रक्रिया अघि बढ्नसक्छ ।’

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको भारत भ्रमणका क्रममा हिन्द महासागरबाट नेपालमा पानीजहाज ल्याउने तथा रेल संचालन गर्ने विषयमा नेपाल र भारतबीच सम्झौता भएको थियो ।

Leave a Reply

error: Please Dont Copy My Content!! !!