Monday, May 10, 2021
Home > समाचार > अमेरिकामा यसरि फस्टाउदै छ हिन्दु धर्म – पुरा हेर्नुहोस

अमेरिकामा यसरि फस्टाउदै छ हिन्दु धर्म – पुरा हेर्नुहोस

काठमाडौं । नेपाल लगायतका देशहरुमा हिन्दु धर्म लोप हुने अवस्थामा पुगेको आंकलन हुने गरेको छ । संसारमा सबैंभन्दा पुरानो धर्मको रुपमा मानिएको हिन्दु धर्म अमेरिकामा भने फस्टाउन थालेको छ । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले केही समय अगाडी हिँदुवादीहरुसँग रमाइलो गर्दै तिहार मनाएका तस्विर समाजिक सञ्जालमा भाइरल बन्न पुगेका थिँए ।

उनी भन्दा पहिलेका राष्ट्रपतिले पनि तिहार मनाउँने गरेका थिँए । अब अमेरिकामा हिन्दु धर्मको महत्व यत्ति धेरैं भयो कि अमेरिकामा आगामी सन् २०२० मा हुने राष्ट्रपतिय निर्वाचनमा हिन्दु सांसद उम्मेदवार बन्ने भएकी छन् । उनले डेमोक्रेटिक पार्टीको तर्फबाट तुलसी गवार्डले उम्मेदवारी दिने घोषणा गरेसंगै अमेरिकी इतिहासमा पहिलो पटक हिन्दु सांसदले उम्मेदवारी दिन लागेका हुन ।

सन् २०१६ मा भएको अमेरिकी राष्ट्रपतिय चुनावमा बर्नी सैंडर्सको समर्थनमा जुटेकी गवार्ड डेमोक्रेटिक नेशनल पार्टीका उपाध्यक्ष रहेकोमा सैंडर्सको समर्थनपछी पदबाट राजीनामा दिएकी थिइन् । सन् १९८१ मा अमेरिकाको समोआमा जन्मेकी ३७ बर्षीया गवार्ड अमेरिकी हवाई सेनामा नेशनल गार्डको रुपमा रही इराक युद्धमा समेत सामेल भएकी थिइन भने २०१५ मा अमेरिकी सेनाको मेजर समेत रहेकी थिइन । एजेन्सीको सहयोगमा

Leave a Reply